Penta Real Estate pripravuje ďalšie dve etapy projektu Bory Bývanie

11.04.2019, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

V novej mestskej štvrti Bory na severozápade Bratislavy pripravuje spoločnosť Penta Real Estate ďalšie dve etapy obytného projektu Bory Bývanie. Úvodná fáza komplexu sa už dokončuje.

V poradí tretia etapa projektu momentálne čaká na získanie záväzného stanoviska hlavného mesta Bratislava a prinesie 357 bytov v ôsmich budovách. Ďalšia, štvrtá etapa ponúkne 306 jedno- až štvorizbových bytov, ktoré budú v šiestich bytových domoch s piatimi-šiestimi nadzemnými podlažiami.

Penta-Bory-byvanie-4-X.jpg

 Štvrtá etapa prinesie kvalitnú architektúru od štúdia Superateliér v spolupráci s Oliverom Sadovským


 

Štvrtá etapa sa už pripravuje

"Nová, štvrtá časť projektu Bory Bývanie nadväzuje na urbanistickú štruktúru druhej etapy, čím vznikne kompaktný celok bytových domov. Podobne ako predchádzajúce fázy aj táto prinesie ekologické bývanie s vysokým podielom zelene. Obyvateľom ponúkne vyše 400 parkovacích miest a nadštandardnú občiansku vybavenosť. Pokračovanie rezidenčnej výstavby tak potvrdzuje, že oblasť Borov patrí k najväčším rozvíjajúcim sa územiam v Bratislave," hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penty Real Estate Slovensko.

Momentálne sa pripravuje projektová dokumentácia na získanie povolení, výstavba by sa mala rozbehnúť počas budúceho roku. Projekt prinesie do územia kvalitnú architektúru od štúdia Superateliér v spolupráci s Oliverom Sadovským.

Štvrtá etapa ponúkne obyvateľom plnú občiansku vybavenosť v podobe detského ihriska pre viacero vekových kategórií, komunitný priestor s prístreškom a možnosťou grilovania. Zároveň tu bude aj kvalitná zeleň, spolu s druhou etapou komplexu vyše 17-tisíc m² parkových plôch a športovísk. Plánovaná je cyklotrasa a chodník lemujúci Dúbravčický potok s viacerými miestami pre športové aktivity.


Tretia etapa vo fáze získavania povolení

Tretia etapa projektu Bory Bývanie dnes čaká na získanie záväzného stanoviska hlavného mesta SR a priamo nadviaže na úvodnú, prvú fázu, ktorá sa už dokončuje. Architektom je štúdio Vallo Sadovsky Architects, pribudne tu 357 bytov v ôsmich domoch.

Jedno- až štvorizbové byty budú v šiestich obytných budovách so štyrmi-piatimi podlažiami. Navrhnuté sú aj dva sekciové domy so šiestimi podlažiami. Všetky bytovky budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Celkovo má vzniknúť 488 parkovacích miest, časť z nich aj na povrchu.

Projekt počíta aj s verejným parkom, jeho úpravy sú založené na kombinácii chodníkov, zelene, detských ihrísk, lavičiek a voľných priestorov, ktoré prinášajú do územia možnosť kvalitného trávenia voľného času.

Penta-Bory-byvanie-1-X.jpg

Penta-Bory-byvanie-3-X.jpg

 Tretia etapa projektu nadviaže na úvodnú, prvú fázu, ktorá sa už dokončuje


 

Mestská štvrť Bory

V novej mestskej štvrti Bory stojí už aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok, napríklad Metro, Hornbach či Decathlon. V rámci Borov stavia Penta aj tzv. nemocnicu novej generácie pre všetkých obyvateľov Bratislavy. Prvá etapa projektu Bory Bývanie je pred dokončením, druhá časť je aktuálne vo výstavbe.

Celkovo tak v tejto lokalite vzniká moderná obytná štvrť s kvalitným občianskym vybavením vrátane novej materskej škôlky. Dopravná infraštruktúra je v súčasnosti už kompletne vybudovaná, jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

Vizualizácie: Penta Real Estate

Podobné články