Penta už stavia tretiu časť svojho košického projektu Nová Terasa

10.06.2018, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Spoločnosť Penta Real Estate rozbehla výstavbu obytného projektu Nová Terasa 3 v Košiciach. Tretia časť rezidenčného komplexu sa stavia na samostatnom pozemku neďaleko predošlých dvoch etáp.

Výstavba Novej Terasy 3 sa realizuje v tesnom susedstve historického centra Košíc pri križovatke Ondavská. V tretej fáze komplexu bude 225 bytov v piatich obytných domoch, celková úžitková plocha bytov presiahne 14-tisíc m². Projekt by mal byť dokončený v prvej polovici roku 2020.

Penta-Nova-3-Terasa-1-X.jpg

Penta v týchto dňoch spúšťa aj predaj bývania v tomto novom projekte, v ponuke sú jedno- až štvorizbové byty. Obytné budovy budú mať rozličnú výšku, ktorá nepresiahne osem nadzemných podlaží. Súčasťou komplexu budú aj samostatné objekty občianskej vybavenosti, ktoré novým obyvateľom poskytnú základné služby.

Penta-Nova-3-Terasa-3-X.jpg

Penta-Nova-3-Terasa-8-X.jpg

"Nová Terasa 3 nadväzuje na úspech predošlých etáp a dokončuje rozvoj tohto územia. Záujemcom o nové bývanie ponúka nízkoenergetické byty s atraktívnymi pôdorysmi, veľkou terasou a výhľadom na centrum Košíc," hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Pente Real Estate.

Penta-Nova-3-Terasa-4-X.jpg

Penta-Nova-3-Terasa-5-X.jpg

Pod projekt sa podpísali architekti z ateliéru Morocz_Tacovsky, spoluautorom architektonického návrhu sú Compass Architekti a Superatelier. "Napriek odlišnému architektonickému ateliéru aj Nová Terasa 3 pokračuje v koncepte a priestorovom usporiadaní, ktoré kladie dôraz na dostatok verejného priestoru, zelene a detských ihrísk," dopĺňa Marcel Martišek, projektový manažér Penty Real Estate.

Penta-Nova-3-Terasa-6-X.jpg

Penta-Nova-3-Terasa-7-X.jpg

Nová Terasa prináša do Košíc modernú architektúru. Obe predchádzajúce časti projektu získali viacero ocenení, o.i. cenu v súťaži Stavba roku 2017 a nominácie na viacerých prestížnych súťažiach, napríklad CE.ZA.AR, CIJ Awards Slovakia a Cena Arch.

Projekt Nová Terasa sa realizuje v niekoľkých fázach. Prvá bola dokončená v roku 2013 a priniesla 165 bytov, v roku 2017 zavŕšili druhú etapu, jej súčasťou je 216 bytov a 48 rodinných domov. Obe tieto časti projektu sa už vypredali, ďalšie informácie o Novej Terase 3 sú TU. Popri tretej etape bývania sa buduje aj dopravné napojenie komplexu na Triedu SNP, ktoré by malo byť dokončené už na jeseň tohto roku.

Penta-Nova-3-Terasa-9-X.jpg

Penta-Nova-3-Terasa-10-X.jpg

Penta-Nova-3-Terasa-11-X.jpg

Vizualizácie: Penta Real Estate

Podobné články