Penta v blízkosti centra Bratislavy už stavia komplex Sky Park

16.06.2017, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Komplex Sky Park v Bratislave sa už stavia. Prípravné práce prebiehali v lokalite na rohu Čulenovej ulice a Továrenskej ul. od začiatku roku 2017, prvá etapa projektu má byť dokončená koncom roku 2019.

Prvú fázu projektu Sky Park tvoria tri obytné veže, v ktorých má byť viac ako 700 bytov. V areáli bude 1 100 parkovacích miest. Na poklepaní základného kameňa sa v máji t.r. zúčastnil aj partner štúdia Zaha Hadid Architects Patrik Schumacher, ktorý po úmrtí Zahy Hadid prevzal vedenie jedného z najznámejších a najväčších architektonických ateliérov na svete. Ten ešte v roku 2010 vyhral medzinárodnú súťaž a pripravil komplexný architektonický návrh projektu v hlavnom meste SR.

Penta-Sky-Park-1-X.jpg

Penta-Sky-Park-2-X.jpg

"Vďaka organickej architektúre projektu Sky Park, ktorá spája veľkorysé priestory pre život a verejné plochy, vznikne v Bratislave úplne nová a dynamická komunita v blízkosti centra mesta. Projekt zároveň otvorí bývalú industriálnu zónu celej verejnosti vytvorením nového mestského parku, ktorý bude spájať historický odkaz slovenského hlavného mesta so súčasnou kultúrou a s novými prírodnými prvkami," hovorí P. Schumacher.

Penta-Sky-Park-3-X.jpg   Penta-Sky-Park-4-X.jpg

Penta-Sky-Park-5-X.jpg

 Penta-Sky-Park-6-X.jpg   Penta-Sky-Park-7-X.jpg

Súčasťou projektu Sky Park bude aj nový mestský park na rozlohe viac ako 20-tisíc m², ktorý bude prístupný pre všetkých obyvateľov Bratislavy a verejnosť. Zároveň sa už v prvej etape projektu zrekonštruuje fasáda historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Penta-Sky-Park-8-X.jpg

Penta-Sky-Park-9-X.jpg

"Sky Park dnes patrí k najdôležitejším projektom Penty, a to nielen pre veľkosť investície, ale aj pre celkový význam, ktorý predstavuje pre hlavné mesto SR. Svojím konceptom a riešením verejných priestorov prinesie do Bratislavy skutočne svetovú architektúru," poznamenáva Jozef Oravkin, partner v spoločnosti Penta Investments. V druhej etape projektu Sky Park počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami, jedna z nich už má aj stavebné povolenie.

Penta-Sky-Park-10-X.jpg

Penta-Sky-Park-11-X.jpg

Penta-Sky-Park-12-X.jpg

Penta-Sky-Park-13-X.jpg

Zaha Hadid Architects je jedno z najinovatívnejších architektonických štúdií v súčasnosti a získalo viacero ocenení, nielen zo strany odbornej a akademickej, ale aj od verejnosti. Spolupracuje s klientmi, lokálnymi komunitami a s expertmi na vyše 60 projektoch v 28 krajinách. Štúdio redefinovalo architektúru pre 21. storočie viacerými projektmi, ktoré okamžite zaujali pozornosť po celom svete. Každý z projektov štúdia kombinuje neochvejný optimizmus pre budúcnosť s konceptom integrácie a spájania.

Penta-Sky-Park-14-X.jpg

Penta-Sky-Park-15-X.jpg

Penta-Sky-Park-16-X.jpg

Penta-Sky-Park-17-X.jpg

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má dnes 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2016 dosiahla hodnota aktív Penty Real Estate 873 miliónov eur.

Penta-Sky-Park-18-X.jpg

Penta-Sky-Park-19-X.jpg

Penta-Sky-Park-20-X.jpg

Penta-Sky-Park-21-X.jpg

Penta-Sky-Park-22-X.jpg

Vizualizácie: Penta Investments

Podobné články