Pripravujú druhú fázu komplexu Bory Bývanie v Bratislave

16.04.2018, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

V novej mestskej štvrti Bory v Bratislave pripravujú už druhú etapu projektu Bory Bývanie. Má sa tu postaviť ďalších 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami.

Bory Bývanie 2 ponúkne kvalitnú architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects, informuje investor projektu, spoločnosť Penta Real Estate. Zvolené architektonické riešenie spája bytové domy do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím. Jednotlivé bytové domy sú umiestnené na pódiách, ktorých strechy majú byť zelenými priestormi a využívať sa ako poloprivátne plochy pre obyvateľov prislúchajúceho obytného bloku.

Projekt už má právoplatné územné rozhodnutie a momentálne je v procese získavania stavebného povolenia. Začiatok výstavby je plánovaný na tretí kvartál 2018. V druhej etape projektu Bory Bývanie sa pripravuje 405 parkovacích miest.

Bory-byvanie-2-etapa-1-X.jpg

Bory-byvanie-2-etapa-3-X.jpg

 V novej časti Borov má pri bytových domoch vzniknúť verejný park, bude tu aj jazierko


 

Súčasťou zámeru je aj centrálny verejný park, celková plocha zelene má byť vyše 12-tisíc m². Autorom návrhu verejných priestorov a parku je ateliér Labak, laureát Ceny za architektúru v kategórii Exteriér. Dominantným prírodným prvkom parku bude jazierko s prepojením na malé námestie, pri ktorom sa ráta s priestormi pre menšie prevádzky, ako sú kaviarne či malé obchodíky.

"Záujem o moderné bývanie v Boroch nás príjemne zaskočil. Prvá etapa projektu je už celá takmer vypredaná, jej dokončenie je plánované na koniec tohto roku," hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Pente Real Estate. "Klientom sa pozdáva najmä ideálna poloha v tesnej blízkosti nákupného centra Bory Mall a lesov Malých Karpát, ktorá poskytuje ideálnu kombináciu zábavy aj oddychu," dodáva. Záujemcovia o bývanie v druhej etape projektu nájdu všetky informácie na webovej stránke borybyvanie.sk.

Bory-byvanie-2-etapa-4-X.jpg

Bory-byvanie-2-etapa-5-X.jpg 

Prvá fáza obytného komplexu v Boroch pozostáva z deviatich päť- a šesťpodlažných bytových domov s takmer 300 bytmi. V novej mestskej štvrti hlavného mesta SR je aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok ako napríklad Metro, Hornbach či Decathlon.

V rámci Borov plánuje Penta postupne postaviť nielen niekoľko rezidenčných celkov, ale aj nemocnicu novej generácie, ktorá má slúžiť všetkým obyvateľom Bratislavy. Dopravná infraštruktúra je tu dnes už kompletne vybudovaná, jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

Vizualizácie: Vallo Sadovsky Architects

Podobné články