Prvá rezidenčná veža projektu Sky Park v Bratislave je hotová

04.06.2020, Lenka Vargová, SITA | Reality, nové projekty, novostavby

Prvá obytná veža bratislavského projektu Sky Park je dokončená, momentálne je v kolaudačnom konaní. Developer Penta Real Estate robí v tomto období predobhliadky bytov s budúcimi vlastníkmi.

"Úplné dokončenie prvej etapy projektu, ktorej súčasťou sú tri rezidenčné veže a administratívna budova Sky Park Offices, je naplánované na koniec roku 2020. Finálny vzhľad už nadobúda aj nový mestský park, ktorý bude prístupný pre verejnosť," oznámil developer a dodal, že naďalej pokračuje rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičova tepláreň, ktorá by mala byť dokončená takisto do konca tohto roku.

Penta-Sky-Park-2-X.jpg

Penta-Sky-Park-1-X.jpg

"Napriek situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu projekt Sky Park napreduje podľa plánovaného harmonogramu. V prípade druhej rezidenčnej veže očakávame už v letných mesiacoch postupné odovzdávanie bytov novým majiteľom, pri zvyšných dvoch výškových budovách to bude koniec roku 2020," hovorí výkonný riaditeľ Penty Real Estate Juraj Nevolník.

Penta-Sky-Park-3-X.jpg

Penta-Sky-Park-4-X.jpg

V prvej obytnej veži momentálne prebiehajú predobhliadky bytov s budúcimi vlastníkmi, dokončujú sa aj exteriéry. V prípade zvyšných dvoch budov sa ešte pracuje vo vnútri bytov, v spoločných priestoroch a na areálových komunikáciách.

Penta-Sky-Park-5-X.jpg

Penta-Sky-Park-6-X.jpg

V troch rezidenčných vežiach Sky Parku je takmer 800 bytov, 1 100 parkovacích miest v podzemí a 2-tisíc m² plôch pre občiansku vybavenosť. Všetky budovy majú 31 nadzemných podlaží, sú v nich dvoj-, troj- a štvorizbové byty. Nový mestský park, ktorý je súčasťou projektu, bude mať rozlohu vyše 30-tis. m² a bude tu bežecký chodník, rozličné športoviská, veľké detské ihrisko, výbeh pre psy či vodné plochy.

Penta-Sky-Park-7-X.jpg

Súčasťou prvej etapy projektu je aj rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne. "Dokončená je obnova historickej fasády, na teplárni sú osadené všetky okná," vysvetlil developer a dodal, že v posledných týždňoch v teplárni inštalovali svetlík, ktorým bude budova teplárne úplne chránená pred poveternostnými vplyvmi. Vzápätí sa začnú práce v interiéri. Dokončenie rekonštrukcie je plánované na koniec tohto roku. V teplárni bude coworkingový priestor, ako aj reštaurácia a kaviareň spojená s galériou, ktoré budú dostupné aj pre verejnosť.

Penta-Sky-Park-8-X.jpg   Penta-Sky-Park-9-X.jpg

Projekt Sky Park leží v blízkosti centra Bratislavy, na území bývalej industriálnej zóny. V dvoch etapách v rámci neho vyrastie šesť výškových budov. Súčasťou prvej etapy sú tri 30-poschodové rezidenčné veže a kancelárska budova Sky Park Offices. V rámci druhej fázy projektu plánuje Penta Real Estate výstavbu výškovej administratívnej budovy Sky Park Tower a tiež postavenie štvrtej obytnej veže. S realizáciou druhej etapy projektu plánuje developer začať po získaní všetkých potrebných povolení, do projektu investuje celkovo viac ako 420 miliónov eur.

Penta-Sky-Park-10-X.jpg

Penta-Sky-Park-11-X.jpg

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2019 dosiahla hodnota aktív Penty Real Estate takmer 1,27 miliardy eur.

Penta-Sky-Park-12-X.jpg

Penta-Sky-Park-13-X.jpg

Foto: Penta Real Estate

Podobné články