Rusovský sad: príjemné bývanie s cenou výhodnou práve teraz

07.07.2012, Antónia Račková, PR Clinic | Reality, nové projekty, novostavby

Trh netlačí na zlacňovanie len stavieb, ale i pozemkov. Premieta sa to aj do cien parciel s rezidenčnou výstavbou v momentálne najvychytenejších satelitoch Bratislavy – v Rusovciach a Jarovciach.

"Dopyt sa dnes sústreďuje na cenovo dostupné pozemky vhodné na výstavbu rodinných domov v solídnej lokalite a s dobrou dopravnou dostupnosťou. Cenu pozemku dvíhajú najmä inžinierske siete a to, či v blízkosti leží obecná komunikácia," vysvetľuje Martin Lazík, generálny sekretár Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska.

Ak zákazník hľadá naozaj kvalitné bývanie s dobrou dostupnosťou, Rusovce sú silnou konkurenciou aj pre bratislavskú Kolibu či iné časti mesta s rodinnou zástavbou. Aktuálne si klienti môžu vyberať z developerských projektov Rusovský sad, Gaštanová alej a Lesopark priamo v Rusovciach alebo Jantár v susedných Jarovciach.

Rusovský sad je vybavený plnou infraštruktúrou, aj tu však pozemky v poslednom čase zlacneli, zhruba na 210 eur za meter štvorcový, čím sú cenovo najprístupnejšie v okolí.

Táto cenová hladina sa týka predaja pozemkov v druhej etape projektu (prvá sa už vypredala). V ponuke má Rusovský sad 13 parciel, ceny pozemkov ostatných projektov (Lesopark Rusovce, Gaštanová alej, Jantár Rusovce) sú momentálne 225 až 260 eur za meter štvorcový:

"V Rusovskom sade sa cena znížila priemerne o 10 percent a celý pozemok vychádza na 13-tisíc eur (bez DPH). Dobrých parciel tu bude čím ďalej, tým menej, pričom ich cena bude so zhodnocovaním infraštruktúry v okolí len rásť," poznamenáva Ivan Rolný zo spoločnosti ITB Development, ktorá za projektom stojí.

Rusovce sú mestská časť Bratislavy na pravom brehu Dunaja, svojím charakterom pripomínajú menšie mesto. Sú dobre dostupné autom a mestskou hromadnou dopravou, po diaľnici sa do centra Bratislavy dá dostať odtiaľ za necelých 15 minút. Rusovciam nechýbajú jasle, škôlka, základná škola či obchodné centrum, sú tu športoviská, množstvo reštaurácií, detské ihriská a posedenia v prírodnom prostredí. V blízkosti je Rusovské jazero, čunovské jazerá a bočné rameno Dunaja.

Podobné články