Spišská Nová Ves sa rozrastá, v meste vzniká nová štvrť Iglovia

23.01.2018, SITA | Reality, nové projekty, novostavby

Spišská Nová Ves sa postupne rozrastá, v blízkosti centra vzniká nová obytná štvrť nazvaná Iglovia. Podľa primátora mesta Jána Volného by tu po jej dostavaní mohlo bývať približne 1 200 ľudí.

"Stavia tam niekoľko developerov, mesto však s nimi spolupracuje, čo sa týka výstavby ciest, kanalizácie, infraštruktúry, koordinujeme práce. Pre samosprávu ide o prínos, prídu sem aj noví obyvatelia, čo bude pre mesto veľkým plusom," hovorí primátor mesta. Záujem o bývanie v tejto časti podľa jeho slov prejavili nielen domáci, ale aj ľudia z okolitých obcí. Spišská Nová Ves má dnes približne 37-tisíc obyvateľov.

SNV-Iglovia-sk-1-X.jpg

Podľa J. Volného pôjde o jednu z najlepších štvrtí mesta. Doteraz sa tam napríklad podarilo na byty prebudovať budovy vojenských kasární, ktoré v posledných rokoch chátrali. "Momentálne je v nich 53 bytov, teraz sa pracuje na ďalších," pokračuje primátor. Z ďalších objektov sa budú podľa neho budovať átriové domy, naplánovaná je aj radová zástavba.

"Na voľných pozemkoch pribudnú aj nové bytové a rodinné domy," dopĺňa J. Volný, podľa ktorého by tam v priebehu tohto aj budúceho roku mohlo vzniknúť niekoľko nových ulíc a pribudnúť okolo 200 bytov. Súčasťou novej zóny pri Hornáde je námestie aj rozsiahly zábavný park. Ďalšie byty sa podľa primátora budujú aj na druhom brehu Hornádu, malo by ich byť približne sto.

SNV-Iglovia-Novy-Cas-1-X.jpg

SNV-Iglovia-Novy-Cas-X.jpg

 Na snímkach denníka Nový Čas vidieť, akú nevšednú premenu podstúpil v novej štvrti jeden z objektov, čo tu prv stáli – kasárne. Na hornom obrázku je dnešná podoba budovy, dole sú predošlé kasárne.


 

Vizualizácia: iglovia.sk

Podobné články