Tarjanne prinesie do bývania v Bratislave čistý fínsky štýl

24.06.2012, Kharisma | Reality, nové projekty, novostavby

Fínsko-slovenská developerská spoločnosť YIT Reding pootvorila dvere obytného komplexu Tarjanne Dúbravka v Bratislave. Ukázala prezentačný byt a predstavila prvý rezidenčný projekt konceptu YIT Home.

"K hlavným prednostiam tu budú patriť zmysluplné a praktické dispozície, kvalitné materiály, nasledovanie škandinávskeho štýlu výstavby a zdravého severského životného štýlu. A to všetko v spojení s výhodami nízkoenergetickej stavby, čo znamená šetrenie nákladov na energie, a aj s cenovou dostupnosťou," hovorí Milan Murcko, riaditeľ pre developerské projekty spoločnosti YIT Reding.

O dizajn interiéru sa postarala bratislavská firma Furnier. "Základnými prvkami, ktoré odzrkadľujú škandinávsky štýl, sú biele farby v kombinácií s drevom, moderný interiér s dôrazom na funkčnosť a výrazná, kontrastná až provokatívna grafika. Tarjanne je fínske bývanie v kontakte s prírodou a tomu sme sa ako dizajnéri snažili prispôsobiť aj interiér. Myslím si, že sa nám podarilo zosúladiť tento projekt so zeleným okolím," pokračuje Martin Ujvári, interiérový architekt spoločnosti Furnier.
 

Uvádzacie ceny do konca leta

Tarjanne prinesie do mestskej časti Dúbravka dovedna 139 bytov v siedmich nízkopodlažných bytových domoch. Celok bude zaberať takmer 12-tisíc m², z toho takmer polovicu tvoria zelené plochy.

Komplex sa stavia v troch etapách. V súčasnosti prebieha výstavba prvej fázy, ktorá bude skolaudovaná v októbri 2012, predaj bytov zastrešuje centrum YIT Home. Druhú fázu výstavby plánuje developer spustiť ešte v prvom polroku t.r., tretiu etapu v druhom polroku 2012. Spoločnosť už rozbieha predpredaj bytov druhej fázy Tarjanne, ukončenie tretej etapy výstavby je plánované na december 2013.

"Byty za uvádzacie ceny budeme ponúkať do konca leta, do 31. augusta 2012. Z prvej fázy projektu sa predalo už 50 percent bytov. V štádiu hrubej stavby pritom štandardná predajnosť býva okolo 30 perc. Tieto čísla dokazujú, že napriek kolísavej situácii na realitnom trhu je projekt Tarjanne veľmi úspešný. Zásluhu na tom má určite výborna lokalita, cenová dostupnosť a správne zvolený bytový mix," vysvetľuje Jana Velická, vedúca predaja a marketingu v YIT Reding.
 

Solárne kolektory na streche budov

Projekt Tarjanne, inšpirovaný fínskou prírodou, na výrobu tepla a ohrev vody využije solárne kolektory umiestnené na streche budov. Bytové domy sa stavajú v energetickej triede B, úspora energie tu môže v porovnaní s obvyklým štandardom dosiahnuť až 300 eur ročne (pri typickom 3-izbovom byte). Jeden dom bude mať dokonca energetickú triedu A.

Predstavenie bývania v Tarjanne pokladá za dôležitý medzník aj fínska skupina YIT, ktorá má v spoločnosti YIT Reding podiel 70 perc. Na ukážke prezentačného bytu sa preto tento týždeň zúčastnili významní hostia z Ruska, Fínska a Českej republiky, medzi nimi aj vrcholoví predstavitelia skupiny na čele s Tomom Sandvikom, šéfom divízie YIT International Construction Services.

Za slovenský YIT Reding bol na prezenzácii o.i. predseda predstavenstva a generálny riaditeľ podniku Ladislav Veršovský, ktorý firmu Reding v roku 1997 založil. Skupina YIT si v tomto roku pripomína sté výročie svojho vzniku. Spoločnosť dnes pôsobí v 14 krajinách Európy, má zhruba 26-tis. zamestnancov a jej výnosy v roku 2010 dosiahli 3,8 miliardy eur.

Podobné články