Uzavreté bytové komplexy: chcú ich najmä rodiny s deťmi

07.06.2012, Katarína Šutarová | Reality, nové projekty, novostavby

Bezpečnosť, súkromie a príjemné prostredie. To sú najväčšie výhody bývania v uzavretých bytových komplexoch. Práve o také je medzi Slovákmi v poslednom čase čoraz väčší záujem.

„Klienti hľadajúci nové bývanie sú oproti minulosti náročnejší. Už sa nepozerajú iba na byt a jeho dispozíciu, dôležitými faktormi sa stávajú spoločné priestory, bezpečnosť objektu, okolie a prostredie, kde by mali bývať,“ hovorí Mária Krásnohorská zo spoločnosti Jones Lang LaSalle, ktorá je na Slovensku exkluzívnym predajcom uzavretého rezidenčného komplexu Parkville na Kolibe v Bratislave.

Bývanie v uzavretých štvrtiach hľadajú podľa nej náročnejší zákazníci, najčastejšie rodiny s deťmi, ktoré uprednostňujú byty s predzáhradkami.
 

Bezpečnosť a súkromie na prvom mieste

„Klienti ich vyhľadávajú na trvalé bývanie, prechodné je výnimočné. Tento typ nehnuteľnosti je zaujímavý pre ľudí hľadajúcich kvalitné bývanie, ktoré im dá viac ako väčšina klasických bytových novostavieb,“ vysvetľuje M. Krásnohorská.

Práve príjemným, upraveným a zväčša tichým prostredím so zeleňou, s lavičkami či detskými ihriskami sa uzavreté komplexy líšia od ostatných novostavieb. Bývanie v takýchto objektoch má oproti bežným novostavbám viacero výhod.

„V prvom rade tieto celky ponúkajú svojim obyvateľom bezpečnosť a súkromie. Do komplexu sa dostanú iba ľudia, ktorí tu bývajú, alebo ich známi. Pocit bezpečia ešte viac znásobuje prítomnosť 24-hodinovej strážnej služby,“ poznamenáva Petra Holubová zo spoločnosti Orco Property Group, ktorá vlastní a spravuje uzavretý rezidenčný komplex Parkville.
 

Parkville vyniká architektúrou a aj prestížnou adresou

Mesačné náklady na bývanie v takomto type objektov nie sú v porovnaní s klasickými novostavbami výrazne rozdielne. „Náklady sa v každej novostavbe značne líšia. Ich výšku ovplyvňuje veľa aspektov, pričom strážna služba je len jedným z nich. V konečnom dôsledku však býva rozdiel zanedbateľný,“ dodáva P. Holubová.

Komplex Parkville sa vyznačuje nielen rezidenčným spôsobom bývania, ale je výnimočný aj architektúrou s veľkorysými vonkajšími priestormi. Jeho prednosťou je zasadenie do prestížnej lokality bratislavskej Koliby a použitie exkluzívnych materiálov pri výstavbe.

Priestranné presvetlené apartmány majú praktické dispozičné riešenia a ponúkajú aj nádherný výhľad na Bratislavu. Cena jedného metra štvorcového v Parkville je okolo 3-tisíc eur (s daňou z pridanej hodnoty).

Podobné články