V bratislavských Jarovciach sa začalo s výstavbou nových bytov

02.05.2019, Katarína Pekaríková | Reality, nové projekty, novostavby

V bratislavskej mestskej časti Jarovce začali s realizáciou projektu Nový Jantár Jarovce. Bude v ňom 52 bytov a apartmánov v dvoch nízkopodlažných obytných budovách pri Jantárovej ceste.

Nový Jantár Jarovce nadväzuje na dva už existujúce domy vybudované v prvej etape rozvoja tohto územia na susednej, juhozápadnej parcele a završuje tak výstavbu obytných budov v tejto lokalite. Zhotoviteľom stavby je Hornex, a.s., Bratislava. Na štyroch nadzemných podlažiach bude 39 bytov a 13 apartmánov. Domy sú navrhnuté s tromi plnohodnotnými a so štvrtým ustupujúcim podlažím. Prízemie bude patriť polyfunkčnej časti, tu budú umiestnené apartmány, resp. menšie administratívne priestory.

Novy-Jantar-Jarovce-1-X.jpg

Na druhom a treťom nadzemnom podlaží sú v ponuke dvoj- až štvorizbové byty s rozlohou od 45,51 metra štvorcového do 98 m². Na štvrtom podlaží budú veľkoryso riešené troj- a štvorizbové byty s maximálnou výmerou 110 m². Ku každému bytu prislúcha balkón, lodžia alebo terasa. Najväčšie terasy budú patriť k bytom na štvrtom podlaží, budú mať rozlohu až 136 m². Každý byt má k dispozícii pivničnú kobku. Pivnice budú na prízemí alebo priamo vedľa vstupu do bytu.

Novy-Jantar-Jarovce-2-X.jpg

Parkovacie miesta sú umiestnené v podzemnom podlaží. Na výber sú aj externé parkovacie boxy na priľahlom pozemku. Medzi bytovými domami vznikne vnútroblok, ktorý bude budúcim majiteľom slúžiť ako relaxačná zóna. Budú tu dominovať terénne sadové úpravy a predzáhradky prislúchajúce k apartmánom či administratívnym priestorom.

Novy-Jantar-Jarovce-3-X.jpg

"Znižujeme spotrebu neobnoviteľných zdrojov. Na plochej nepochôdznej streche nad štvrtým nadzemným podlažím budú v oboch budovách nainštalované tri rady fotovoltických panelov. Budú slúžiť na výrobu elektrickej energie, cez deň využívanej na osvetlenie spoločných priestorov, v prípade voľnej kapacity na doplnkový ohrev teplej úžitkovej vody," vysvetľuje Michal Šabo z developerskej firmy Nový Jantár Jarovce, s.r.o.

Novy-Jantar-Jarovce-4-X.jpg

Pokojná lokalita s kompletnou občianskou vybavenosťou, so škôlkami, základnou školou, s lekárskou starostlivosťou, obchodmi či knižnicou sú ideálnym miestom pre rodiny s deťmi alebo tých, ktorí túžia po pokojnejšom bývaní, a predsa v blízkosti hlavného mesta. Lokalita ponúka veľa športovo-relaxačných možností, napríklad v prírode pri Jaroveckom ramene alebo dunajskej hrádzi. Centrum hlavného mesta SR je cez Panónsku alebo Dolnozemskú cestu vzdialené len desať minút jazdy autom alebo 15 min. mestskou hromadnou dopravou.

Novy-Jantar-Jarovce-5-X.jpg

"Byty a apartmány sú už pár dní v predaji, priemerná cena je 2 166 eur/m² (bez DPH). Na nové bývanie alebo kancelárske priestory si majitelia počkajú do novembra 2020, keď je naplánovaná kolaudácia," spresňuje Katarína Melník z realitnej spoločnosti Lexxus, a.s., Bratislava.

Vizualizácie: Nový Jantár Jarovce

Podobné články