V piatok 15. februára sa spustia obmedzenia na diaľnici v Bratislave

13.02.2019, SITA | Reality, nové projekty, novostavby

Na mimoúrovňovej križovatke Prievoz na diaľnici D1 v Bratislave v súvislosti s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 vstúpia v piatok 15. februára do platnosti viaceré dopravné obmedzenia.

Je to križovatka, kde sa z D1 a bratislavského obchvatu dá zísť a odbočiť na Bajkalskú ulicu, Prístavnú ul. alebo smerom k Slovnaftu. Ako oznámila Národná diaľničná spoločnosť (NDS), dopravu ovplyvní úplné uzavretie zjazdných vetiev diaľnice D1 v úseku 5,2-6 km v smere Prístavný most - Slovnaftská ul. a v smere Trnava - Prístavná/Slovnaftská ul.

D1-obchvat-BA-uzavierky-3-X.jpg

 Mapka dopravných obmedzení na križovatke Prievoz na D1 v Bratislave (po kliknutí na obrázok sa predloha otvorí v novom okne)


 

"Obmedzenie sa týka obdobia od piatka 15. februára 20:00 h do soboty 31. augusta t.r. 24:00 h. Dotknuté dopravné prúdy budú presmerované na komunikácie Gagarinova/Bajkalská," uviedla NDS na svojej webovej stránke.

O obmedzeniach súvisiacich s výstavbou D4 a R7 v Bratislave a okolí informuje motoristickú verejnosť aj koncesionár projektu verejno-súkromného partnerstva (Public Private Partnership, PPP) Zero Bypass Limited (Obchvat Nula) na svojej stránke www.d4r7.com. Zhotoviteľom a hlavným dodávateľom koncesionára projektu D4/R7 je firma D4R7 Construction, s.r.o., jej spoločníkmi sú španielska spoločnosť Ferrovial Agroman Slovakia, s.r.o., Bratislava, a rakúsky Porr Bau GmbH so sídlom vo Viedni.

Viac informácií možno nájsť na webovej stránke www.zvladneme.to zameranej na dopravné obmedzenia spojené s výstavbou D4/R7 v hlavnom meste SR, ako aj s rekonštrukciou ulice Mlynské nivy v Bratislave. Pozrite si tiež animáciu prvej etapy uzávierky križovatky Prievoz.

Foto: www.d4r7.com, bratislava.sk

Podobné články