V úplnom centre Bratislavy pribudne nový rezidenčný projekt

23.12.2018, Katarína Pekaríková | Reality, nové projekty, novostavby

Na Dunajskej ulici v Bratislave sa začiatkom budúceho roku začne s výstavbou mestského domu Nová Dunajská Rezidencie, bude v ňom 20 bytov.

Projekt Nová Dunajská Rezidencie má v ponuke jedno- až štvorizbové kategórie bytov vo vyššom štandarde. Najmenšia výmera jednoizbového bytu je 30 m², najväčšie byty budú mať 120 m². Do uvádzaných plôch ešte nie sú zarátané balkóny, lodžie, terasy ani predzáhradky.

Nova-Dunajska-1-X.jpg

Nová Dunajská Rezidencie je menší rezidenčný projekt, ktorý bude zasadený do voľného priestoru medzi dvoma existujúcimi budovami. Vzhľad fasády nadväzuje na charakter susedných domov tak, aby nenarúšal jednotnú podobu ulice. "Architektúra Novej Dunajskej Rezidencie je navrhnutá v klasickom mestskom štýle, aby zapadala do urbanistického koloritu tejto časti bratislavského Starého Mesta," vysvetľujú architekti projektu Peter Jurkovič a Marcel Dzurilla.

Nova-Dunajska-2-X.jpg

Budova bude mať šesť nadzemných podlaží. Na úrovni ulice, teda na prvom podlaží, budú obchodné priestory, na zvyšných piatich podlažiach budú na poschodiach štyri alebo päť bytov.

Nova-Dunajska-3-X.jpg

"Dali sme si skutočne záležať na kvalite materiálov a na použitých technológiách, aby finálny výsledok zodpovedal predstavám náročného klienta, ktorý hľadá bývanie v centre mesta a zároveň kladie dôraz na dostatočné súkromie, bez zbytočných ruchov z ulice alebo susediacich bytov," dodáva Peter Klačman z developerskej spoločnosti Boax.

Nova-Dunajska-4-X.jpg

Parkovanie je riešené v dvojpodlažnej podzemnej garáži s GSM portálom. V priestore garáží budú umiestnené aj pivničné kobky. Tichý priestor na oddych v centre mesta bude pre obyvateľov Novej Dunajskej Rezidencie prístupný v podobe centrálnej záhrady z dvora bytového domu.

Nova-Dunajska-5-X.jpg

Úvodné práce na výstavbe sú naplánované na január 2019, noví majitelia sa do novostavby môžu nasťahovať už v závere roku 2020. O predaj bytov sa exkluzívne stará realitná spoločnosť Lexxus. "Momentálne je spustená prvá predpredajová fáza," spresňuje Katarína Babjaková, obchodná riaditeľka Lexxusu.

Vizualizácie: Lexxus

Podobné články