Záhorské sady spúšťajú druhú etapu výstavby rodinných domov

14.05.2015, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Projekt Záhorské sady získal stavebné povolenie už na druhú etapu radových rodinných domov. V areáli tak pribudne ďalších desať štvorizbových jednopodlažných budov. Spúšťa sa aj ich predaj.

Záhorské sady neďaleko Bratislavy majú zatiaľ 12 rodinných domov. Developerom projektu je skupina Penta. "Naším zámerom bolo priniesť dostupnejší, ale pritom výborne riešený produkt, ktorý by aj po architektonickej stránke skvele reprezentoval ideu príjemného a nadštandardného bývania v Záhorských sadoch. Charakter budov aj úprava okolia už dokončenej časti zástavby svedčia o tom, že sa nám to naozaj podarilo. Ľudia na ponuku radových domov reagovali veľmi dobre, takže sa vypredali v rekordnom čase – už za štyri mesiace," hovorí Jozef Šimek, manažér predaja v spoločnosti Penta Investments. "Podobný záujem očakávame aj od druhej etapy," poznamenáva.

Zahorske-sady-1-X.jpg


Pribudne ďalších desať domov

V prvej etape radovej výstavby sa postavilo 12 dvojpodlažných rodinných domov s čistou úžitkovou plochou 117 metrov štvorcových. Štvorizbové budovy sú štandardne vybavené prístreškom pre autá, s výnimkou troch domov, ktoré majú dvojgaráže s plochou 36 m². Priemerná veľkosť pozemku je 290 m².

Druhá etapa prinesie ďalších desať stavieb. Opäť pôjde o štvorizbové rodinné domy a približne rovnaká zostane aj úžitková plocha. Na rozdiel od prvej etapy to budú jednopodlažné budovy v dvoch radoch, prístupné zo spoločnej obslužnej uličky.

Zahorske-sady-2-X.jpg


Vydarené dispozičné riešenie

Za úspechom projektu je niekoľko faktorov. Rodinné domy oslovili záujemcov rozumnou cenou, ako aj kvalitnou architektúrou a kultivovaným prostredím. Vydarené dispozičné riešenie harmonizuje so štýlovým, moderným exteriérom, ktorý už v tejto fáze dotvárajú záhradné úpravy s odrastenou zeleňou. Súčasťou výsadby sú živé ploty a stromy japonskej čerešne. Pridanou hodnotou oproti iným podobným projektom je aj to, že majitelia týchto rodinných domov môžu využívať všetky výhody Záhorských sadov.

Zahorske-sady-3-X.jpg

"Areál Záhorských sadov sa vyznačuje celkovo vysokým štandardom riešenia územia, či už ide o šírky ciest, chodníky alebo množstvo zelene. Komplex je uzavretý a chránený kamerovým systémom a strážnou službou. Obyvatelia majú k dispozícii aj spoločné priestory – detské ihriská, vonkajšie fitnes zariadenie, komunitný gril či regulovaný tok Vápenického potoka s relaxačnou zónou. To všetko posúva projekt radových rodinných domov do iného štandardu oproti podobným zámerom," dodáva J. Šimek.

Zahorske-sady-4-X.jpg

Zahorske-sady-5-X.jpg

 Areálom Záhorských sadov preteká Vápenický potok


 

Zahorske-sady-6-X.jpg

 Komplex je chránený kamerovým systémom a strážnou službou


 

Foto a vizualizácie: Penta Investments

Podobné články