Moderné sprchové boxy sú čoraz obľúbenejšie, vane sú na ústupe

08.04.2019, ABC-bývanie.sk | Rekonštrukcia bývania

Kým v panelákoch bývali prv v kúpeľni prakticky len bežné vane, dnes sa presadzujú sprchové boxy a kúty. Dôvod je jasný: úspornejší a pohodlnejší priestor na umývanie, úspora energií a skrátenie času, ktorý strávime pri sprchovaní. Skrátka, sprchovacie boxy majú oproti "klasike" v podobe vaní veľa výhod.

Sprchovy-box-1-X.jpg 

Prečo vymeniť vaňu za sprchový box?

V starších bytoch a domoch dominujú vane, ktoré však možno nahradiť sprchovými kútmi. V naprostej väčšine rekonštrukcií kúpeľní sa také niečo dá spraviť, hoci, pravdaže, to niečo stojí. Vyššie náklady sa však vrátia napríklad v nižšej spotrebe vody.

V každom prípade moderné sprchové boxy majú oproti vaniam veľa výhod – sú priestorovo menej náročné, ponúkajú vyšší komfort pri sprchovaní, menšie riziko pádu na klzkom povrchu a tiež úsporu energií. Najbežnejšie sú dva základné druhy sprchovacích boxov – s mramorovou vaničkou a s akrylátovou vaňou.


Dôležitý je aj výber dverí

K sprchovaciemu boxu, samozrejme, potrebujete aj dvere, aby voda netiekla po celej kúpeľni. Rozmanitých systémov a druhov dverí určených pre sprchovacie boxy je na výber dosť. Sú to napríklad posuvné dvere, klasické otváracie dvere, zalamovací či zhrňovací mechanizmus. Tieto moderné sprchové dvere sa v malých detailoch navzájom líšia, no spoločným faktorom je vždy účelnosť, kvalita a jednoduché ovládanie.


Nákup cez internet

A ešte jedna dobrá rada na záver. Ak chcete pri nákupe sprchovacieho boxu či dverí ušetriť čas a aj peniaze, kupujte prostredníctvom internetu. V online obchodoch nájdete široký sortiment týchto komodít pri výhodných dodacích podmienkach a prijateľných cenách. Nuž, smelo do toho, aby ste peknú, komfortnú kúpeľňu mali doma aj vy.

Foto: WellMall

Podobné články