Rekonštrukcia bytovky je skôr či neskôr vždy nevyhnutná

20.12.2014, ABC-bývanie.sk | Rekonštrukcia bývania

Hoci činžiak slúži obyvateľom bez porúch trebárs aj tridsať rokov, je načase pomýšľať na jeho celkovú obnovu. Iba tak sa vlastníci vyhnú neželanému a často veľmi nepríjemnému prekvapeniu.

Rekonštrukcia domu je skôr či neskôr nevyhnutná. Všetko, čo sa pri bývaní používa, sa aj opotrebúva. Dôvodom býva aj únava materiálu. Výmena rozvodov – plynových, vodovodných, elektrických a kanalizačných rúr a vedení, je prácna a pre vlastníkov bytov nepríjemná a často obmedzujúca činnosť. Na zabezpečenie funkčnosti obytného domu je však nevyhnutnosťou, ktorú treba pretrpieť. Často sa totiž uskutočňuje len raz v živote človeka.

Svoje si odslúžili aj vchodové dvere. Frekvencia ich otvárania a zatvárania, zamykania a odomykania za určitý čas by bola zaujímavou témou aj pre štatistikov. Nie div, že mechanizmy na vchodových dverách si vyžadujú časté opravy. Ak to už ďalej nie je finančne či mechanicky únosné, dvere treba jednoducho vymeniť. Poobzerať sa po nových, napríklad na tomto odkaze, či pozrieť sa, aké nové konštrukcie majú v iných, už zrekonštruovaných bytovkách. Vchodové dvere sú totiž prvotnou vizitkou obytného domu. Dokresľujú jeho "zovňajšok" a v mnohom vypovedajú aj o zvyklostiach a povahách obyvateľov.

Schuco-dvere-1-clanok-4-X.jpg

 Vchodové dvere – aj v rodinnom, aj v bytovom dome, sú jednou z vizitiek jeho obyvateľov. Dôležité je, aby boli pekné, bezpečné a aby ich mechanizmy boli kvalitné a fungovali bezchybne.


 

Podobne je to aj s oknami. Ich drevené rámy napasované do panelových prefabrikátov majú svoje najlepšie roky dávno za sebou. Pre masívny únik tepla odporúčajú odborníci nahradiť okná s drevenými rámami montážou plastových okien. Dokonale odhlučnia vonkajšie prostredie, zabraňujú tepelným únikom z bytu a svojím vzhľadom pôsobia oveľa estetickejšie.

Montáž platových okien vám na mieru ušije ktorákoľvek seriózna firma. Navyše, odpadnú vám starosti s odvozom a s likvidáciou pôvodného dreveného materiálu. Demontovanie starých okien a montáž nových nie je pre špecializovanú firmu zložitá. Aby ste vedeli, čo vás čaká, to vám povie článok na stránke http://www.cedera-okna.sk/sk/proces.

A kto sa dajme tomu v rodinnom dome rozhodne pre svojpomocnú výmenu rozvodov, vchodových dverí a montáž plastových okien, kontakt na čokoľvek potrebné, užitočné a poučné nájde TU. Nuž, rázne a smelo do práce!

Foto: Schüco

Podobné články