Hľadá sa najkrajšia šikmá strecha s krytinou Tondach na Slovensku

01.02.2022, Silvia Bíňovská | Správy z firiem

Firma Wienerberger vyhlasuje ďalší ročník súťaže Moja strecha je krajšia ako tvoja. Ak vlastníte dom so šikmou strechou a krytinou Tondach alebo ste pokrývačom, môžete vyhrať 1 000 eur. Súťaž potrvá do konca marca 2022.

"O titul najkrajšej šikmej strechy súťažilo vlani vyše 70 majiteľov rodinných domov a pokrývačov. Veríme, že aktuálny ročník priláka ešte viac súťažiacich. Na Slovensku máme množstvo domov so šikmými strechami rozmanitých tvarov a farieb, ktorými sa dá pochváliť a inšpirovať aj tých, čo sa do stavania rodinného domu ešte len púšťajú," hovorí Michal Dobrovodský, produktový manažér pre značku Tondach.

Strecha-sutaz-1-X.jpg

Strecha-sutaz-4-X.jpg

 Rodinný dom Stošice (účastník súťaže z roku 2021)


 

Ako sa zapojiť do súťaže

Zabojovať o prvenstvo v súťaži spoločnosti Wienerberger možno v dvoch kategóriách – Rodinný dom a Remeselná práca. Podmienky účasti sú jednoduché. Potrebná je registrácia na webovej stránke najkrajsiastrecha.sk v termíne od 1. februára do 31. marca 2022 a zaslanie aspoň troch snímok šikmej strechy Tondach s uvedením konkrétneho typu použitej keramickej krytiny.

Do súťaže Moja strecha je krajšia ako tvoja sa dajú prihlásiť len strechy na území SR zhotovené od 1. januára 2018 do 31. decembra 2021, pričom nezáleží, či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu. Podmienky súťaže si možno prečítať TU.

Strecha-sutaz-2-X.jpg

Strecha-sutaz-3-X.jpg

 Kostol Vavrišovo (účastník súťaže z roku 2021 v kategórii Remeselná práca)


 

Hrá sa o tisíc eur

Kategória Rodinný dom je určená širokej verejnosti, čiže vlastníkom rodinných domov so šikmou strechou a škridlou značky Tondach. Víťazmi kategórie sa stanú tri náhodne vyžrebované stavby, majitelia získajú odmeny v hodnote 1 000, 500 a 200 eur.

"Cieľom súťaže je ukázať široké možnosti využitia pálenej krytiny na strechách, rôznorodosť výberu povrchových úprav i rozsiahlej farebnej škály. Každá strecha môže byť originálna," pripomína M. Dobrovodský.

Strecha-sutaz-5-X.jpg


Súťažiť môžu aj pokrývači

V kategórii Remeselná práca môžu o najkrajšiu strechu zabojovať profesionálni realizátori striech. O víťazoch v tejto skupine rozhodne porota, ktorá bude posudzovať odbornosť kladenia strešnej krytiny vrátane použitia doplnkov Tondach, ale aj celkový dojem z riešenia strechy v súvislosti so zasadením do okolitej krajiny. Tri víťazné diela budú ocenené sumou 1 000, 500 a 200 eur. Pokrývači môžu registrovať neobmedzený počet striech, ktoré v priebehu posledných štyrich rokov na Slovensku realizovali.

Strecha-sutaz-6-X.jpg


Prečo strecha s krytinou Tondach?

Keramická strešná krytina poskytuje všestrannosť, pevnosť a bezpečnosť s neobyčajne dlhou životnosťou až 100 rokov. Na funkčnosť keramickej strešnej krytiny sa pritom vzťahuje záruka 33 rokov. Škridly sú na 100 percent z prírodného materiálu bez chemických prísad a ochránia dom aj v tých najextrémnejších poveternostných podmienkach.

Keramická krytina Tondach ponúka široký sortiment farieb, tvarov a povrchových úprav pre novostavby aj rekonštrukcie. Je zárukou spokojnosti počas dlhých rokov, a to bez akejkoľvek údržby. Viac sa o súťaži dozviete aj na wienerberger.sk.

Strecha-sutaz-7-X.jpg

Foto: Martin Matula pre Wienerberger

Podobné články