Pri kúpe strešných okien od Veluxu vám môžu vrátiť až 50 eur

24.10.2023, Miriama Tomášiková | Správy z firiem

S chladnou jeseňou a drahými energiami sa v mnohých slovenských domácnostiach znovu vynára otázka: ako ušetriť na vykurovaní? Firma Velux má odpoveď: vymeňte staré okná za nové.

Strešné okná Velux dnes vďaka dlhodobému technologickému vývoju spĺňajú vysoké štandardy energetickej účinnosti a sú zároveň cenovo dostupné. Navyše, do podkrovia prinášajú potenciál úspor. Okrem toho, že slúžia ako zdroj denného svetla sa zásluhou svojich tepelnoizolačných vlastností starajú aj o to, aby nahromadené teplo neunikalo z interiéru.

Okna-Velux-akcia-1-X.jpg

Práve to definuje tzv. súčiniteľ prestupu tepla oknom Uw, ktorý je základnou mernou jednotkou určenou na stanovenie tepelných strát. V praxi platí, že čím má nižšiu hodnotu, tým má konštrukcia lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.


Možnosť získať naspäť až 50 eur

Velux vyhlásil tzv. cashback akciu na strešné okná so zasklením 61 alebo 64. Stačí si kúpiť vybrané strešné okná v čase od 17. októbra do 30. novembra 2023 a na webovú stránku Veluxu nahrať kópiu faktúry, ktorá preukáže sumu a dátum kúpy. Potom stačí počkať pár dní a za každé okno podľa jeho typu dostanete nazad príslušnú sumu.

Cashback sa vzťahuje na tieto výrobky od Veluxu:
 na strešné okná Velux s trojsklom typu 61 v sume 25 eur/okno,
 na strešné okná Velux s trojsklom typu 64 v sume 50 eur/okno.

Ponuka platí pre celodrevené, ako aj bezúdržbové okná, strešné okná s horným aj so spodným ovládaním – bez ohľadu na ich veľkosť. Nevzťahuje sa na strešné okná s dvojsklom, okná z kategórie Premium, doplnkové a vertikálne okná, strešné balkóny, na zariadenia na odvádzanie dymu a na strešné výlezy.

Okna-Velux-akcia-2-X.jpg


Strešné okno Velux so zasklením 61

Ide o cenovo výhodný variant trojvrstvového izolačného zasklenia, ktoré zabraňuje tepelným stratám. Súčiniteľ prestupu tepla celým oknom Uw je 1,1 W/m²K, zasklenie sa stará aj o eliminovanie hluku prichádzajúceho z exteriéru na úrovni 32 decibelov (dB).

Okna-Velux-akcia-3-X.jpg


Strešné okno Velux so zasklením 64

Toto nízkoenergetické izolačné trojsklo sa vyznačuje sa dobrou tepelnou izoláciou a lepšou schopnosťou tlmiť zvuk prichádzajúci z exteriéru vrátane hluku z dažďa. Súčiniteľ prestupu tepla celým oknom Uw dosahuje 1,0 W/m²K a pri zapustenej montáži len 0,94 W/m²K. Utlmovanie hluku je na úrovni 35 dB, vonkajšia časť okna má samočistiacu vrstvu.

Foto: Velux

Podobné články