Wienerberger slovenské tehelne a Tondach Slovensko sa zlúčili

03.06.2019, Katarína Dudáková | Správy z firiem

Od 1. júna 2019 sa zlúčením zavŕšil proces integrácie spoločností Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o., a Tondach Slovensko, s.r.o. Vznikla firma Wienerberger, s.r.o., ktorú povedú konatelia Miroslav Cino, Markus Borbély a prokurista Ivan Zbiňovec.

Wienerberger, s.r.o., ponúka stavebné materiály pre komplexné riešenie hrubej stavby. Základom sortimentu je kompletný tehlový systém Porotherm v kombinácii s pálenou strešnou krytinou Tondach. Ponuku výrobkov na báze keramiky dopĺňajú lícové tehly a obkladové pásiky Terca. Nová spoločnosť má 148 zamestnancov, dva závody na výrobu tehál (v Zlatých Moravciach a Boleráze), rozsiahlu sieť spolupracujúcich stavebnín, ako aj kapacity pre technické poradenstvo.

Wienerberger-Tondach-1-X.jpg


Preferovaný dodávateľ stavebných materiálov

"Wienerberger je preferovaným dodávateľom stavebných systémov stena - strecha - fasáda pre individuálne rodinné domy, ako aj komerčné stavby a bytové budovy. Zastrešenie aktivít pod jednou firmou nám umožní efektívnejšie plniť našu prozákaznícku orientáciu," hovorí M. Cino.

Slovenskí predstavitelia koncernu Wienerberger sa tiež podujali obhájiť popredné pozície, aké patrili pôvodným subjektom v SR. Prispieť k tomu majú aj nové investície do výrobných kapacít. "Dopyt po stavebných materiáloch, ktoré napĺňajú požiadavky na vysoké tepelnoakumulačné a akustické vlastnosti produktov, stúpa. Rozhodli sme sa preto podniknúť konkrétne opatrenia na zvýšenie našej konkurencieschopnosti," pokračuje M. Cino.

V roku 2018 Wienerberger vo svojich dvoch prevádzkach vyrobil 375-tisíc m³ materiálu, z ktorého by sa dal postaviť nový čínsky múr v celej jeho dĺžke 6 700 kilometrov s výškou šiestich tehál. Po modernizácii porastú aj výrobné kapacity závodu v Boleráze.

Wienerberger-Tondach-2-X.jpg

 

Nové investície na Slovensku

V tomto roku plánuje spoločnosť zefektívniť existujúce kapacity, či už vo vlastných alebo v koncernových závodoch. Aj tieto skutočnosti vedú spoločnosť Wienerberger k výraznej investícii do modernizácie závodu v Boleráze. "Chceme zhotovovať nové a inovatívne výrobky, s ktorými sa budú dať stavať murované domy v energetickej kategórii s takmer nulovou potrebou energie bez potreby dodatočného zateplenia," vysvetľuje M. Cino.

Tento rok firma investuje do modernizácie závodu na výrobu moderných tehál s nadštandardnými tepelnoizolačnými vlastnosťami viac ako 5 miliónov eur. Popritom má v pláne pokročiť aj v digitalizácii a službách, kde zastáva významné postavenie medzi výrobcami stavebných materiálov.

Rakúsky Wienerberger je najväčším svetovým producentom tehliarskych výrobkov (Porotherm, Terca), lídrom na trhu s keramickými strešnými krytinami (Koramic, Tondach) v Európe a popredným zhotoviteľom betónovej dlažby (Semmelrock) v strednej a vo východnej Európe. Spoločnosť patrí aj medzi významných európskych dodávateľov potrubných systémov (keramické rúry Steinzeug-Keramo a plastové rúry Pipelife). Wienerberger prevádzkuje 197 výrobných závodov v 30 krajinách sveta. V roku 2017 koncern dosiahol tržby 3,2 miliardy eur a EBITDA (zisk pred zarátaním úrokov, daní a odpisov) vo výške 415 mil. eur.

Wienerberger-Tondach-3-X.jpg

Foto: Wienerberger, s.r.o.

Podobné články