Posteľ a spánok sú základom toho, ako sa cez deň cítime

28.05.2014, ABC-bývanie.sk | Otázky a odpovede

Kvalitný spánok v značnej miere rozhoduje o tom, ako sa cítime počas dňa. Ak pravidelne dobre spíme, naše zdravie to ocení. A naopak, dlhodobým zlým spaním si môžeme privodiť zdravotné problémy.

Uvažujeme si s manželom kúpiť do spálne novú posteľ. Priatelia ma presviedčajú, aby sme si kúpili posteľ typu boxspring. Čo to je?
Anna F., Banská Bystrica

Odpovedá Jakub Neumann, product manager spoločnosti kika Nábytok

 Boxspring je vlastne systém, aký uspokojí všetky požiadavky na zdravý a pohodlný spánok. Postele boxspring vynikajú kvalitou spracovania, komfortnou výškou a v neposlednom rade aj svojou cenou. Dôraz sa kladie na praktickú využiteľnosť postele a jej funkčnosť.

Ako taká posteľ vyzerá, ako je vyrobená? Postele navrhujú poprední svetoví dizajnéri, výroba je podriadená veľmi prísnym európskym štandardom. Tento systém tvoria v podstate dva matrace na sebe. Naspodu je spravidla vysoko kvalitný pružinový matrac, prípadne lamelový alebo iný pružný rošt, ktorý jemne odvádza tlak tela a poskytuje dokonalú podkladovú plochu s optimálnou pružnosťou. V kombinácii s horným matracom dostáva zákazník presne to, čo potrebuje jeho zdravie. Horný matrac anatomicky podopiera telo, čo má ideálny účinok na chrbticu, kĺby a svalstvo trupu.

Matrace sú veľmi dobre prevzdušnené, majú ideálnu výšku a pravdaže, aj kvalitné poťahové materiály s dlhou životnosťou. Špecialitou v predajniach kika Nábytok sú boxspringy s úložným priestorom, čo nie je v tomto segmente bežné. K dispozícii sú aj lacnejšie varianty komfortných postelí s úložným priestorom, napríklad posteľ Largo. Posteľ Bonella má zasa veľkú výhodu v podobe elektricky polohovateľných roštov. Postele sa predávajú v niekoľkých farebných variantoch aj rozmeroch vrátane predĺžených veľkostí. Špecializovaní predajcovia sú pripravení poskytnúť zákazníkom adekvátnu odbornú konzultáciu a odpovedať na všetky otázky týkajúce sa systému boxspring.

Foto: kika Nábytok

Podobné články