Penta začína stavať kancelárie v bratislavskom Ružinove

22.06.2015, Gabriel Tóth | Budovy

Spoločnosť Penta rozbieha v týchto dňoch výstavbu nového administratívneho centra v bratislavskom Ružinove. Projekt dostal názov Rosum, na základe staršieho pomenovania Ružinova (Rosenheim).

Komplex Rosum bude stáť v blízkosti križovatky ulíc Ružinovská a Bajkalská a po dokončení prinesie na bratislavský realitný trh vyše 22-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných kancelárskych priestorov najvyššieho štandardu.

Okrem administratívnych priestorov tu bude aj retailová časť pre obchody a služby. Celkové stavebné náklady sú takmer 28 miliónov eur, dokončenie komplexu investor očakáva v druhej polovici roku 2016. Autorom návrhu je architektonický tím projekčnej kancelárie Helika, na príprave projektu sa podieľa aj špecialista na verejné priestory Igor Marko z ateliéru Marko & Placemakers.

Penta-Rosum-1-X.jpg

"Rosum je už druhým administratívnym projektom Penty v Bratislave a sme presvedčení, že bude minimálne taký úspešný ako Digital Park. Opäť prichádzame s moderným konceptom, nadčasovou architektúrou a s energeticky úspornou budovou, ktorá nájomníkom ponúkne vysoký štandard administratívnych priestorov. V okolí budovy bude zároveň príjemná zeleň prístupná pre okoloidúcich a zázemie pre cyklistov," hovorí Štefan Puci, Senior Business Development Manager vo firme Penta Investments.

"Výstavbou projektu Rosum a nastavením jeho parametrov reagujeme na terajšiu situáciu na trhu kancelárií v Bratislave. Pri jeho navrhovaní sme sa zamerali najmä na vysokú efektívnosť priestorov, moderné technológie vykurovania a chladenia, ako aj na celkovú pridanú hodnotu pre nájomcov," pokračuje Juraj Pucheľ, lízingový manažér Penty Investments. "Momentálne už prebiehajú detailnejšie rokovania s niekoľkými nájomcami, čo dosvedčuje, že pre lokalitu Ružinova sme sa rozhodli správne," dodáva.

Kancelárske priestory budú v dvoch vežiach – severnej a južnej, pričom konštrukčne ich spája integrovaný parkovací dom na nižších podlažiach. Na jeho streche nájomcovia ocenia priestrannú terasu s množstvom zelených prvkov, ktorú budú môcť využívať na neformálne stretnutia či relax. Trvalá udržateľnosť budovy je ďalším významným faktorom pre nájomcov, preto bude certifikovaná podľa medzinárodne uznávaného systému LEED a dosiahne minimálne uroveň Gold.

Penta-Rosum-3-X.jpg

Penta-Rosum-4-X.jpg

Vizualizácie: Helika

Podobné články