PlanRadar aj na stavbe najvyššej kancelárskej budovy v Európe

30.08.2021, Ivan Zich | Budovy

Spoločnosť HB Reavis, ktorá je aj na Slovensku známa úspešnými developerskými projektmi, sa v Poľsku spojila s aplikáciou PlanRadar. Tú využíva pri výstavbe projektu Varso Place vo Varšave. Po dokončení to bude najvyššia kancelárska budova v Európe.

Aplikácia PlanRadar jednak stavbárom uľahčí plnenie každodenných činností, ako sú správa architektonických plánov či vytváranie reportov, jednak HB Reavis vďaka nej získa podporu pri technickom preberaní jednotlivých etáp výstavby a následne bude môcť nástroj používať pri dokumentovaní porúch a riadení servisného procesu. Zároveň budú PlanRadar dlhodobo využívať aj tímy, ktoré zodpovedajú za prispôsobenie kancelárskych a ďalších priestorov na mieru konkrétnym zákazníkom.

Varso-Place-Varsava-1-X.jpg

K používaniu tohto nástroja sa okrem developera HB Reavis pridalo aj viac ako 100 subdodávateľov. Vďaka PlanRadaru vývojár predovšetkým získa podporu pri technickom preberaní jednotlivých etáp výstavby a potom bude môcť nástroj používať pri dokumentovaní porúch a riadení servisného procesu.

Varso-Place-Varsava-2-X.jpg

"Varso Place vo Varšave je naším vlajkovým projektom a zároveň architektonickou výzvou nevídaného rozsahu. Chceme budúcim nájomníkom poskytnúť čo najvyšší komfort využívania priestoru, preto sa musíme venovať každému, aj najmenšiemu detailu. Veríme, že spolupráca a používanie digitálnych nástrojov ako PlanRadar v tomto procese bude veľkou podporou a pomôže nám dosiahnuť tento cieľ," hovorí Paweł Myszak, zástupca projektového manažéra.

Varso-Place-Varsava-3-X.jpg

Kancelársky komplex Varso Place pozostáva z troch budov, v ktorých budú kancelárie, hotel, inovačné centrum, reštaurácie, kaviarne a servisné priestory. Jedným z objektov komplexu je Varso Tower, 310 metrov vysoká budova, kde bude vyše 70-tisíc metrov štvorcových moderných administratívnych pracovísk. V najvyšších poschodiach tejto budovy budú dve vyhliadkové terasy a reštaurácia. Dokončenie výstavby je naplánované na rok 2022.

Varso-Place-Varsava-4-X.jpg

"Varso Place je bezpochyby jedným z najočakávanejších developerských projektov, ktoré sa v súčasnosti realizujú na varšavskom kancelárskom trhu. Je pre nás veľkou cťou, že ako tvorca aplikácie podporujúcej proces výstavby sa môžeme aktívne podieľať na tejto investícii. Sme presvedčení, že naša aplikácia skutočne podporí činnosť HB Reavis a urýchli vykonanú prácu. Pre nás je to tiež zaujímavá skúsenosť, ktorá znovu potvrdzuje, že realitný priemysel je otvorený digitalizácii a potrebuje riešenia, aké ponúkame aj my," dodáva Bartek Pietruszewski, country manager PlanRadaru v Poľsku.

Foto a vizualizácie: HB Reavis

Podobné články