Spoločnosť Laufen podporí prestížne ocenenie CE ZA AR

03.10.2022, Dominika Dubovanová | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Už o niekoľko dní sa uskutoční finálový večer odovzdávania cien CE ZA AR, v rámci ktorého spoznáme tie najlepšie slovenské architektonické a dizajnérske projekty.

Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská komora architektov, ktorá už 21 rokov pripomína spoločenskú váhu architektúry a profesionálnych výkonov domácich architektov a architektiek. Jedným z hlavných partnerov tohto ročníka je aj výrobca prémiového kúpeľňového vybavenia Laufen.

Laufen-1-X.jpg

Dizajn a architektúra dnes zohrávajú významnú úlohu aj v takom odvetví, akým sú kúpeľne. Veľký pokrok možno vidieť napríklad aj v tom, že zákazníci kladú nové požiadavky nielen na jednoduchú údržbu kúpeľne, svoje vlastné pohodlie a estetickosť celého priestoru, ale aj na zodpovednosť voči životnému prostrediu. To si vyžaduje pristupovať k jednotlivým návrhom individuálne a precízne.

Spoločnosť Laufen už dlhodobo spolupracuje s viacerými svetoznámymi architektmi a dizajnérmi, ktorí sa podieľajú na tvorbe kúpeľňových kolekcií. Mnohí z nich kombinujú netradičné tvary s modernými technológiami a materiálmi, no v konečnom dôsledku vytvoria z kúpeľne plne funkčný aj vizuálne atraktívny celok.

Tento rok je heslom súťaže CE ZA AR opäť #zelenáprearchitektúru. Okrem dôrazu na význam architektúry v spoločnosti a jej miesto v kontexte udržateľnosti pribudlo v tomto roku aj ďalšie motto – #regenerácia. Tá odkazuje najmä na rolu architektúry v rámci rozbiehajúceho sa štátneho plánu obnovy. V tejto súvislosti v Laufene radi podporujú aj lokálnych architektov.

Samotné ocenenie vytvára priestor i na diskusiu o vplyve architektúry na kvalitu nášho života. Jeho cieľom je tiež vzdelávať verejnosť o poslaní architektov, propagovať dobré riešenia a prispievať k povedomiu o tom, ako môže architekt vytvoriť optimálny návrh.

Porota vybrala na základe obhliadok až 24 nominácií v šiestich kategóriách. Víťazov aktuálneho ročníka ocenenia CE ZA AR vyhlásia počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční 6. októbra v priestoroch bratislavskej Starej tržnice. Udeľovanie cien sa bude dať sledovať v priamom televíznom prenose na Dvojke.

Foto: Laufen

Podobné články