Uzávierka prihlášok na veľtrhy Střechy - Solar - Řemeslo Praha 2023

27.09.2022, Anna Kratochvílová | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Blíži sa uzávierka prihlášok za nižšie ceny na veľtrhoch Střechy - Solar - Řemeslo Praha 2023. Uskutočnia sa v prvej polovici februára budúceho roku na výstavisku v Prahe Letňanoch.

Od 9. do 11. februára 2023 sa na výstavisku v Prahe Letňanoch bude konať 24. ročník odborného veľtrhu Střechy Praha. Popri ňom sa uskutočnia veľtrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí. Veľtrh je najvýznamnejšou prehliadkou výrobkov, materiálov a technológií z oblasti stavieb a renovácií striech v Českej republike a spolu so súbežnými akciami predstavuje unikátnu akciu v segmente striech a úsporného bývania. Dlhodobo sa teší pozoruhodnej návštevnosti odbornej i laickej verejnosti, zúčastňujú sa na ňom poprední producenti a dodávatelia z odboru.

Strechy-Praha-1-X.jpg


Do konca septembra za nižšie ceny

Súbor veľtrhov Střechy - Solar - Řemeslo Praha 2023 ponúka pre firmy ideálnu príležitosť získať nových zákazníkov, predstaviť produktovú ponuku širokému publiku so záujmom o strechy, stavbu a úsporné bývanie, stretnúť sa s odborníkmi zoči-voči a diskutovať o aktuálnych trendoch. Uzávierka prihlášok za zvýhodnenú cenu výstavnej plochy je 30. septembra 2022, ďalšie výhody možno získať do polovice októbra 2022.


Strecha ako zdroj energie

Jednou z hlavných tém veľtrhu je vnímanie strechy ako zdroja energie. Väčšina výrobcov a dodávatelia strešných systémov zareagovali na novú situáciu a zvýšený dopyt po fotovoltike veľmi pružne. Ponúkajú inovatívne riešenia v podobe energeticky čoraz účinnejších solárnych systémov vrátane panelov plne integrovaných do krytiny, solárnych strešných škridiel a ďalšie novinky so zachovaním estetického a architektonického konceptu budovy.

Ďalšie produkty a technológie ukážu renomovaní výrobcovia a dodávatelia z oblasti udržateľnej výstavby, kde prioritou budú riešenia energetickej sebestačnosti a zvyšovanie podielu ekologických stavebných materiálov.

Nebude chýbať ani rozsiahly sprievodný program s prednáškami, praktickými ukážkami a bezplatným poradenstvom. Podujatia posilnia ďalší odborníci na energetické úspory, alternatívne zdroje energií a dotačné programy. To najlepšie z ponuky náradia a nástrojov sa predstaví na súbežnom Festivale dřeva a nářadí.

Strechy-Praha-2-X.jpg


Cena výstavnej plochy sa nemení

Situácia s cenami všetkých vstupov, či už ide o vykurovanie výstavných hál a priestorov, personálne kapacity, bezpečnosť, upratovanie, likvidácia odpadov a ďalšie aspekty, je vinou zdražovania aj pre organizátorov veľtrhu zložitá.

"Pre rok 2023 sme sa rozhodli podporiť účasť vystavovateľov tým, že tieto zvýšené náklady nepremietneme do základnej ceny za výstavnú plochu. Je rovnaká ako v predchádzajúcich rokoch. Veríme, že to vystavovatelia ocenia," hovorí Jitka Šefránková, riaditeľka veľtrhu.

Pri prognóze ochladenia trhu a útlme dopytu po stavebných materiáloch sa podľa dá očakávať väčší záujem vystavovateľov o prezentovanie svojej značky a svojich noviniek. "Rozkolísané prostredie nikomu neprospieva, škodia aj neúmerne dlhé dodacie lehoty. Všetci veria, že stavebný trh sa pomaly, ale iste do normálu a dopyt spadne z výšin, kde to už pre ekonomiku všeobecne nie je zdravé," dodáva J. Šefránková. Podrobnosti budú postupne k dispozícii na webovej stránke strechy-praha.cz.

Foto: Střechy Praha

Podobné články

 • Pozvánka na 25. ročník veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo

  Veltrh-strechy-4-X.jpg

  Dovolte pozvat Vás na jubilejní 25. ročník veletrhu pro střechy, stavbu a úspory energií, který se koná 15.-17. 2. 2024 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s Festivalem dřeva a nářadí. Na souběžných akcích For Pasiv a For Wood bude k vidění přehlídka nízkoenergetických domů a dřevostaveb.

 • Veľtrh o strechách, fotovoltike a úsporách energií s jubileom

  Strechy-Praha-3-X.jpg

  Pražský veľtrh o strechách, stavebníctve a úsporách energií, ktorý je dôležitým zdrojom informácií pre odborníkov i širokú verejnosť, onedlho oslávi jubileum – 25 rokov svojej úspešnej existencie.

 • Slováci a Česi stavajú z lepenky najvyšší mrakodrap Európy

  Sutaz-lepenka-mrakodrap-6-X.jpg

  Štartuje jubilejný, 15. ročník medzinárodnej súťaže pre stredné školy s názvom HSF System Modelium 2023. O najlepšiu stavbu z vlnitej lepenky bude súperiť 33 stredných škôl so zameraním na stavebníctvo zo Slovenska a z ČR.

 • Trendom tohto roku sú tepelné čerpadlá, potvrdzuje Aquatherm

  Vaillant-Aquatherm-3-X.jpg

  Tohtoročným trendom sú tepelné čerpadlá. Na špecializovanom veľtrhu Aquatherm v Nitre to potvrdila firma Vaillant Group, jeden z lídrov na trhu v segmente vykurovacích technológií v Európe.

 • Veľtrh Střechy Praha: poradí, ako ušetriť a využiť energiu zo strechy

  Strechy-Praha-3-X.jpg

  Na pražskom výstavisku v Letňanoch sa od 9. do 11. februára t.r. uskutoční veľtrh Střechy Praha. Spolu so súbežnými veľtrhmi Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí ponúkne kompletný prehľad materiálov a trendov vo výstavbe striech a v úsporách energií. Produktové novinky ukáže vyše 130 výrobcov a dodávateľov z odboru.

 • Veľtrh Střechy Praha 2022 sa bude konať naživo a v marcovom termíne

  Strechy-Praha-3-X.jpg

  V týchto dňoch prebieha intenzívna príprava 23. ročníka stavebného veľtrhu Střechy Praha. Uskutoční sa od 3. do 5. marca 2022 na výstavisku v pražských Letňanoch, popri ňom sa budú konať aj veľtrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.