Dbajte, aby ste pracovné miesto mali praktické. Môžete predísť vyhoreniu

13.09.2021, ABC-bývanie.sk | Správy z firiem

Komukoľvek sa môže stať, že v práci vyhorí. Odrazu mu príde veľmi náročné pracovať na úlohách, nebude sa mu chcieť do práce vstávať a už len myšlienka na povinnosti je preňho ťaživá.

Vyhorenie sa môže ohlásiť náhle, znenazdajky. Zabrániť mu môžeme určite relaxom a oddychom od práce. Pomôcť si však vieme aj po praktickej stránke. Zamyslite sa nad tým, čo môžete spraviť pre to, aby ste sa v práci cítili dobre. Samozrejme, okrem vášho mentálneho nastavenia. Môžete si napríklad svoje pracovné prostredie spraviť čo najpríjemnejším, najmä ak pracujete v kancelárii.

shutterstock_1670791036-1-X.jpg


● Aby sa vám dobre sedelo

Základom je mať kvalitné a pohodlné kreslo. Kvalitné kreslá sú určite lepšie než kvalitné stoličky. V kresle vydržíte dlhšie sedieť najmä vtedy, ak je čo najviac prispôsobené vašej postave. Kreslo by malo mať zadnú časť zarovno s vaším chrbtom, aby sa nestalo, že sa budete celý deň hrbiť. Takisto by malo mať aj časť, kde si môžete oprieť hlavu.

Pre čo najväčšiu flexibilitu odporúčame k počítaču zvoliť kreslo na kolieskach, ktoré je praktickejšie ako to obyčajné, statické. To však taktiež oceníte, keď budete potrebovať zmenu. Pohovka by zaberala príliš veľa miesta, lež elegantné kreslo sa vám do kancelárie zaiste vojde a oceníte aj jeho pohodlie.


● Majte vo veciach poriadok

Možno aj vy patríte k tým, ktorí majú všade veľa papierov a listín. Nie je nič lepšie, ako mať všestranný kancelársky stôl, ktorý má niekoľko poličiek, zásuviek a iných úložných priestorov. V každej zásuvke by ste mali mať len jeden typ dokumentov, aby ste sa vedeli lepšie zorientovať. Ak vám nestačí miesto, ktoré vám stôl ponúka, dokúpte si zakladače, čo vám pomôžu k lepšej organizácii.


● Niečo, čo vás bude tešiť

Môže ísť o maličkosť v podobe rámčeka s fotografiou či motivačného citátu alebo sošky, ktorú ste dostali. Môžete si tiež svoj pracovný priestor zveľadiť peknými kvetináčmi so živými rastlinami. Možno vás prekvapí, ako vedia živé rastliny dodať miestu práve to, čo mu chýba.

Foto: New Africa / Shutterstock.com

Podobné články