Nové sklo od Guardianu vyniká značnou priepustnosťou svetla

23.11.2017, Michaela Ivaničová | Správy z firiem

Spoločnosť Guardian Glass rozšírila svoju ponuku protislnečných skiel SunGuard SuperNeutral (SN) o výrobok, ktorý v jej sortimente má tú najvyššiu priepustnosť svetla.

Sklá Guardian SunGuard SN 75 HT a SN 75 Ultra HT majú priepustnosť svetla 75 percent a 76 perc., čo je o 5 perc. a 6 perc. viac ako iné povrchovo upravené sklá radu Guardian SunGuard. Táto vysoká priepustnosť svetla umožňuje vlastníkom budov, architektom a dizajnérom účinne zavádzať prirodzené denné svetlo do svojich projektov.

Guardian-sklo-1-X.jpg

Sklo SunGuard SN 75 HT je vďaka svojej konzistencii, neutrálnemu vzhľadu a nižšiemu vonkajšiemu odrazu zároveň esteticky príťažlivé. Farebná neutrálnosť skla SunGuard SN 75 Ultra HT je značná, pretože sa vyrába zo skla Guardian UltraClear s nízkym obsahom železa. Vďaka tomu ponúka oveľa neutrálnejší tón pri pohľade zvonku aj zvnútra budovy.

Podobne ako vysokú priepustnosť Guardian SunGuard SN 75 HT má aj nízky solárny faktor (40 perc.) a nadpriemernú tepelnú účinnosť (Ug hodnota je 1.0 W/m².K), čo pomáha vyrovnávať úrovne teplôt v interiéri počas celého roku. Vďaka tejto kombinácii vlastností ponúka sklo SunGuard SN 75 HT príjemnejšie priestory na bývanie aj na prácu.

"Ľudia túžia po dennom svetle a potrebujú ho. Nezávislé štúdie ukázali, že prirodzené denné svetlo dokáže zvýšiť sústredenosť a má pozitívny vplyv na rozpoloženie, produktivitu a spokojnosť človeka," poznamenáva Nicolas Gouzou, produktový manažér spoločnosti Guardian Glass Europe.

Foto: Guardian

Podobné články