Kancelárie Waltrovky v Prahe Penta predáva novému majiteľovi

02.04.2019, Gabriel Tóth | Budovy

Spoločnosť Penta Real Estate vybrala nového majiteľa kancelárskych budov Waltrovky v Prahe. Medzinárodnú súťaž vyhlásila Penta vlani na jeseň, vo finále skončili dve firmy z Južnej Kórey.

Kúpnu zmluvu s Pentou podpísala spoločnosť GLL Real Estate patriaca Macquarie Group, ktorá spravuje investície juhokórejskej firmy Hanwha Investments & Securities. "Veríme, že také kvalitné aktívum, akým je Waltrovka, pre nás predstavuje solídne výnosy a jej hodnota má potenciál rásť," hovorí Yong Seok Choi, vedúci divízie financií a investícií spoločnosti Hanwha Investments & Securities. Hodnotu transakcie strany nezverejnili.

Penta-Praha-Waltrovka-4-X.jpg

Poradcom Penty pri predaji Waltrovky v pražských Jinoniciach bola firma Cushman & Wakefield. "Predaj Waltrovky je najväčšou transakciou tohto roku v segmente nehnuteľností v Českej republike. Zároveň je potvrdením, že Praha má investičný potenciál, aký umožňuje globálnemu ázijskému kapitálu investície na úrovni porovnateľnej s väčšími európskymi mestami," poznamenáva Jeff Alson z Cushman & Wakefield.

Penta-Praha-Waltrovka-1-X.jpg

Komplex budov Aviatica, Mechanica I-II, Walter a Dynamica dokončila Penta postupne v rokoch 2015 až 2018. Medzi najvýznamnejších nájomníkov patria spoločnosti Oracle Czech, Johnson&Johnson, Strabag, Sberbank CZ a VLM. Pre nového majiteľa bude Penta Real Estate dočasne poskytovať aj služby správy budov.

Penta-Praha-Waltrovka-2-X.jpg

Areál bývalej továrne Walter v hlavnom meste ČR Penta získala na jeseň 2012 od írskej developerskej firmy Red Group. Na takmer 170-tisíc m² v priebehu nasledujúceho roku dokončí novú mestskú štvrť so 700 bytmi a s rodinnými domami, veľkým parkom a s občianskou vybavenosťou vrátane škôlky.

Penta-Praha-Waltrovka-3-X.jpg

Na Waltrovku nadväzuje projekt, ktorý Penta Real Estate pripravuje pozdĺž Radlickej ulice smerom do vnútra Prahy. Polyfunkčná zástavba počíta s kancelárskymi budovami, ktoré oddelia rezidenčnú časť so 400 bytmi od rušnej ulice, ako to je aj v prípade Waltrovky. Po ukončení stavby zaniknú posledné zvyšky rozľahlého brownfieldu, vymedzeného stanicami metra Jinonická a Radlická.

Penta-Praha-Waltrovka-6-X.jpg

Firma GLL Real Estate spravuje globálne aktíva v celkovej výške 7 miliárd eur. V strednej a vo východnej Európe pôsobí od roku 2004, v Českej republike ju reprezentuje Škodov Palác v Prahe 1 a taktiež Anděl Park B na pražskom Smíchove.

Penta-Praha-Waltrovka-5-X.jpg

Foto: Penta Real Estate

Podobné články