Zjazdy z Prístavného mosta smerom na Prievoz v Bratislave uzavrú

04.08.2020, SITA | Mestá, obce, regióny

Zjazdy z bratislavského Prístavného mosta smerom na Bajkalskú a na Slovnaftskú ulicu v noci z piatka 7. augusta na sobotu 8. augusta uzatvoria. Uzávierka potrvá pravdepodobne až do konca marca 2021.

Dôvodom uzatvorenia je pokračovanie výstavby križovatky Prievoz a rekonštrukcia mostov na tejto križovatke. Obchádzkové trasy povedú po moste Apollo a po Gagarinovej ulici. Na moste Apollo a na Dolnozemskej ulici bude na základe žiadosti bratislavského dopravného podniku vytvorený autobusový pruh.

BA-Prístavný-most-zjazd-1-X.jpg

BA-Prístavný-most-zjazd-2-1-X.jpg

 

Zmeny sa dotknú aj MHD (aktualizácia 5. augusta)

Od soboty 8. augusta uzatvoria zjazdy z bratislavského Prístavného mosta, zmeny sa dotknú aj mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta SR Katarína Rajčanová.

"O polnoci z piatka 7. augusta na sobotu 8. augusta združenie D4R7 uzatvorí zjazdy z Prístavného mosta z Petržalky v smere na Bajkalskú ulicu a v smere na Slovnaftskú ulicu. Obchádzková trasa pre automobilovú dopravu pri ceste z Petržalky na Bajkalskú a Slovnaftskú bude vedená cez Most Apollo, Košickú a Prievozskú ulicu," uviedla hovorkyňa.

Linky MHD budú premávať odklonom cez Most Apollo, Košickú a Prievozskú ulicu, na odklonovej trase obslúžia zastávku Miletičova. Uzávierka je súčasťou prác D4R7 na výstavbe mimoúrovňovej križovatky Prievoz a na rekonštrukcii existujúceho mostného telesa na križovatke. Predpokladaný termín znovuotvorenia zjazdov je 31. marec 2021.

Linky 96 a 196 v smere Letisko / Železničná stanica Nové Mesto budú premávať po obslúžení zastávky Bosákova vľavo na Dolnozemskú cestu, priamo na Most Apollo a Košickú ulicu, v križovatke Košická - Mlynské nivy - Prievozská vpravo na Prievozskú ulicu, kde obslúžia zastávku Miletičova na Prievozskej ulici, následne priamo v križovatke Prievozská - Bajkalská ulica a od zastávky Prievozská po riadnej trase. V smere Prokofievova budú tieto linky premávať bez zmeny.

Linka 98 v smere obchodného domu Slimák pôjde po obslúžení zastávky Ekonomická univerzita priamo na Most Apollo a Košickú ulicu, v križovatke Košická - Mlynské nivy - Prievozská ulica vpravo na Prievozskú ulicu, kde obslúži zastávku Miletičova na Prievozskej ulici, následne v križovatke Prievozská - Bajkalská vľavo, kde obslúži zastávku Prievozská (ako linky Slovak Lines), následne pokračuje priamo na Bajkalskú ulicu a od zastávky Mliekarenská po riadnej trase. V smere Jasovská bude táto linka premávať bez zmeny.

 

Uzávierka sa odkladá (aktualizácia 7. augusta)

Uzatvorenie zjazdov z Prístavného mosta v Bratislave sa pre vážnu nehodu odkladá. Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová. "Združenie D4R7 mestu oznámilo, že v dôsledku vážnej dopravnej nehody termín uzavretia zjazdov z Prístavného mosta z Petržalky v smere na Bajkalskú ulicu a v smere na Slovnaftskú ulicu odkladá.

Uzávierka mala byť súčasťou prác D4R7 na výstavbe mimoúrovňovej križovatky Prievoz a na rekonštrukcii existujúceho mostného telesa na križovatke," uviedla hovorkyňa a dodala, že združenie bude o novom termíne uzávery informovať.

Foto: Google Street View

Podobné články