Vaillant zamýšľa do skalického Prothermu prijať 17 vývojárov

31.01.2022, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí hľadá odborníkov pre svoje vývojové centrum. Medzinárodná spoločnosť Vaillant Group plánuje vo februári rozšíriť tím 67 vývojárov v Skalici o ďalších 17 expertov.

"Hľadáme vývojových špecialistov, elektro- a mechanických dizajnérov, projektových manažérov i koordinátorov zmien. Nielen uchádzačov so skúsenosťami, ale aj absolventov vysokých škôl technických smerov so znalosťou angličtiny," hovorí Peter Havlík, vedúci vývojového centra v Skalici.

Protherm-vyvoj-1-X.jpg

Vývojové centrum spoločnosti Vaillant Group, ktoré sídli v skalickom závode Protherm Production, je jedným z najmodernejších vývojových pracovísk v Európe. Doteraz zabezpečovalo najmä vývoj kotlov, ako aj hydraulických modulov do kotlov a tepelných čerpadiel. Najnovšie pribudne aj vývoj komplexných jednotiek tepelných čerpadiel. Nové pracovné pozície súvisia so zmenou sortimentu v závodoch Vaillantu a s rozširovaním výroby tepelných čerpadiel.

Práve tepelné čerpadlá hrajú hlavnú úlohu v znižovaní emisií uhlíka a celkovom dosahovaní ambicióznych klimatických cieľov v stavebníctve. Slovenskí experti budú vyvíjať tieto najnovšie technológie a ich komponenty v úzkej spolupráci s medzinárodným tímom prevažne z Nemecka, Francúzska a zo Španielska, ale aj z Číny, Turecka či Veľkej Británie.

Foto: Vaillant Group

Podobné články