Vaillant zamýšľa do skalického Prothermu prijať 17 vývojárov

31.01.2022, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí hľadá odborníkov pre svoje vývojové centrum. Medzinárodná spoločnosť Vaillant Group plánuje vo februári rozšíriť tím 67 vývojárov v Skalici o ďalších 17 expertov.

"Hľadáme vývojových špecialistov, elektro- a mechanických dizajnérov, projektových manažérov i koordinátorov zmien. Nielen uchádzačov so skúsenosťami, ale aj absolventov vysokých škôl technických smerov so znalosťou angličtiny," hovorí Peter Havlík, vedúci vývojového centra v Skalici.

Protherm-vyvoj-1-X.jpg

Vývojové centrum spoločnosti Vaillant Group, ktoré sídli v skalickom závode Protherm Production, je jedným z najmodernejších vývojových pracovísk v Európe. Doteraz zabezpečovalo najmä vývoj kotlov, ako aj hydraulických modulov do kotlov a tepelných čerpadiel. Najnovšie pribudne aj vývoj komplexných jednotiek tepelných čerpadiel. Nové pracovné pozície súvisia so zmenou sortimentu v závodoch Vaillantu a s rozširovaním výroby tepelných čerpadiel.

Práve tepelné čerpadlá hrajú hlavnú úlohu v znižovaní emisií uhlíka a celkovom dosahovaní ambicióznych klimatických cieľov v stavebníctve. Slovenskí experti budú vyvíjať tieto najnovšie technológie a ich komponenty v úzkej spolupráci s medzinárodným tímom prevažne z Nemecka, Francúzska a zo Španielska, ale aj z Číny, Turecka či Veľkej Británie.

Foto: Vaillant Group

Podobné články

 • Protherm Production pomohol Vaillantu s vývojom nového kotla

  Kotol-Protherm-3-X.jpg

  Slovenskí experti z vývojového centra spoločnosti Protherm Production v Skalici majú za sebou zaujímavý projekt. Podieľali sa na vývoji jedného z najmenších a najľahších závesných plynových kondenzačných kotlov na trhu.

 • Moderný skladovací systém, akým získate viac miesta a energie

  Regaly-2-X.jpg

  Užívať si komfort a pohodlie znamená obklopiť sa doplnkami a vecami, ktoré potrebujeme viac či menej všetci. Často však pritom zabúdame, že je to aj na úkor priestoru, o ktorý sa nevedomky oberáme. Každý kus v našom byte či dome predsa musí mať svoje miesto. A práve to je vážny problém, ktorému čelí nejedna domácnosť. Máme pre vás riešenie.

 • Protherm Production v roku 2019 s takmer 10-perc. rastom výroby

  Protherm-Production-2-X.jpg

  Jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí, Protherm Production v Skalici, má viaceré novinky. Vlani firma zaznamenala takmer 10-percentný rast počtu vyrobených kotlov a zariadení na ohrev teplej vody.

 • Protherm Production tento rok preinvestoval 3,6 mil. eur

  Protherm-4-X.jpg

  Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali v závode pribudnúť aj nové pracovné miesta.

 • ErP smernica a nové investície v závode Protherm Production

  Protherm-3-X.jpg

  Vyše 374-tisíc kusov vyrobených kotlov, inštalácia nových výrobných liniek a ďalšie nové investície. V tomto znamení sa niesol minulý rok v závode na výrobu kotlov Protherm Production v Skalici.

 • Sprievodca vašimi úspechmi: do nového roku s poriadnym diárom

  Tripsy-diare-2-X.jpg

  Dali ste si novoročné predsavzatie? Chcete byť dochvíľnejší ako vlani? Pamätať si schôdzky a narodeniny klientov a kolegov? Alebo chcete cvičiť? Ideálnym a tichým pomocníkom pri evidencii a zlepšovaní vašej osobnej výkonnosti sú kvalitné zápisníky a diáre.