V Skalici otvoril Protherm nové interné logistické centrum

26.01.2024, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Závod na výrobu vykurovacích zariadení Protherm Production otvoril v Skalici nové interné logistické centrum. Investícia 2 milióny eur zahŕňala zásadnú prestavbu a modernizáciu skladov.

"Je to jedna z najvýznamnejších investícií v našom závode za posledné roky. Zefektívni a sprehľadní skladovanie komponentov a urýchli ich dodávky do výroby," hovorí Juraj Hornáček, riaditeľ závodu Protherm Production počas otvorenia centra a slávnostného prestrihnutia pásky v Skalici. Spoločnosť patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Záhorí a zamestnáva okolo tisíc ľudí.

Protherm-Skalica-1-X.jpg

 Časť nového interného logistického centra v Protherme Production


 

Dva roky príprav

Otvoreniu interného logistického centra predchádzali dva roky prác. Staré skladovacie haly počas nich prešli zásadnými zmenami. "Zamerali sme sa na protipožiarnu bezpečnosť, nové technológie aj lepšie pracovné prostredie," vysvetľuje Rastislav Surový, šéf správy budov Prothermu.

Protherm-Skalica-2-X.jpg

 Nový prechodný koridor medzi skladmi a výrobou


 

Nainštalovali moderný stropný hasiaci systém, vybudovali nový prechodný koridor medzi skladmi a výrobou, pristavali tiež objekt s vozíkmi pre distribúciu komponentov na výrobné linky. Do skladov implementovali najmodernejšiu skladovú techniku. Cieľom bola redukcia vzdialených externých skladov a zabezpečenie dodávok komponentov ihneď, ako budú potrebné. Výsledkom bude zlepšenie interného toku komponentov pre výrobné linky a uľahčenie práce.


Kotly aj tepelné čerpadlá

"Slovensko sa medzitým stáva jednou z popredných krajín v európskej výrobe tepelných čerpadiel. A Protherm Production k tomu dlhodobo prispieva, keďže zhotovujeme vnútorné jednotky tepelných čerpadiel," dodáva J. Hornáček. Okrem toho v závode produkujú kondenzačné plynové kotly, elektrokotly a elektrické prietokové ohrievače vody.

Protherm-Skalica-3-X.jpg

 Slávnostné prestrihnutie pásky počas otvorenia interného logistického centra v závode Protherm Production v Skalici. Pásku prestrihli (zľava doprava): manažér logistiky Andrej Vojtko, riaditeľ závodu Juraj Hornáček a šéf správy budov Rastislav Surový.


 

Protherm Production je súčasťou medzinárodnej spoločnosti Vaillant Group, globálneho lídra v oblasti vykurovacích technológií, ktorý na Slovensku vlastní tri závody. Vaillant Group má centrálu v nemeckom Remscheide a pôsobí v segmente vykurovacej, ventilačnej a klimatizačnej techniky.

Foto: Protherm Production

Podobné články