PlanRadar už aj v SR: aplikácii pre stavbárov sa darí napriek pandémii

12.02.2021, Ivan Zich | Štatistiky, analýzy, trendy

Spoločnosť PlanRadar, špecialista na digitálnu dokumentáciu a komunikáciu v stavebných a realitných projektoch, pokračovala v raste aj v roku 2020. Na jeseň firma vstúpila i na slovenský a český trh.

PlanRadar je rakúska aplikácia, ktorá ponúka jednoduché, rýchle a inovatívne riešenia pre subjekty v oblasti nehnuteľností a stavieb. Expanzia spoločnosti na nové realitné trhy pokračovala aj v roku 2020. PlanRadar tak potvrdil ambíciu osloviť klientov v rozličných krajinách sveta a vlani na jeseň úspešne vstúpil aj na slovenský a český trh.

PlanRadar-1-X.jpg


Aplikácia s vyše 80-tis. používateľov

V minulom roku používalo aplikáciu PlanRadar na digitálne spravovanie stavebných projektov viac ako 10-tisíc platiacich zákazníkov v 46 štátoch sveta, pričom celkový počet používateľov presiahol 80-tis. V Európe s aplikáciou pracujú prestížni klienti ako Siemens, CBRE, Strabag či Allianz. Každý týždeň sa v PlanRadare dokončí zhruba 25-tis. projektov.

Napriek kríze, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu, dosiahol PlanRadar v roku 2020 pozitívne finančné výsledky a zaznamenal rast približne o 100 percent. V porovnaní s rokom 2019 sa vlani spoločnosť rozšírila aj personálne. Počet zamestnancov PlanRadaru sa zdvojnásobil na súčasných 150, otvorených bolo aj osem ďalších pobočiek v Európe, napríklad v Moskve, vo Varšave, v Štokholme, Paríži či Bukurešti.

PlanRadar v roku 2020 získal aj ISO certifikát 27001. Firma ním potvrdzuje, že je schopná trvalo uplatňovať bezpečnostné opatrenia na ochranu informácií a že dokáže svojim partnerom poskytnúť istotu v dostatočnej úrovni zabezpečenia informácií.

PlanRadar-2-X.jpg


Systém "pero a papier" zaniká

PlanRadar-Imam-4-X.jpg"Koronakríza pripomenula našim zákazníkom, aké užitočné a efektívne je používať digitálne nástroje aj v takýchto náročných časoch. Prístup k aplikácii sa zvýšil z 12 miliónov prihlásení denne pred vypuknutím pandémie na 14 mil. v polovici apríla 2020. V súčasnosti naša aplikácia zaznamenáva viac ako 20 mil. prístupov každý deň," hovorí výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti PlanRadar Ibrahim Imam.

Kľúčové zistenia¹ z prieskumu medzi používateľmi riešenia PlanRadar:

  • Používatelia aplikácie PlanRadar môžu ušetriť vyše sedem hodín týždenne.
  • Sedem z desiatich používateľov pracuje s PlanRadarom každý týždeň.
  • Až 70 perc. používateľov prešlo zo systému "pero a papier" na PlanRadar.
  • Deviati z desiatich používateľov plánuje s PlanRadarom pracovať aj naďalej.
  • Polovica používateľov pripustilo, že týždenne trávia 1-5 hodín manažovaním chýb.

¹ Na základe prieskumu medzi 500 stavebnými profesionálmi a spoločnosťami zo segmentu nehnuteľností v Európe

Foto: PlanRadar

Podobné články