O detské stavebné sporenie majú klienti enormný záujem, hlási PSS

31.01.2018, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

Detské stavebné sporenie prežíva boom. Rodičia majú o sporenie pre svoje deti enormný záujem. Prvá stavebná sporiteľňa vlani uzatvorila o 57 percent detských sporiacich zmlúv viac ako rok predtým.

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) v roku 2017 uzatvorila 22 496 nových zmlúv v tarife Junior Extra. V roku 2016 to bolo 14 299 takýchto zmlúv, čo vlani znamenalo 57-percentný nárast. Záujem rodičov o prípravu financií na budúce bývanie pre svoje ratolesti je zjavný aj z celkového objemu cieľových súm. Kým v roku 2016 to bolo 245,5 milióna eur, vlani sa vyšplhal až na 387,3 mil. eur, čo je tiež 57-perc. vzostup.

1b-shutterstock_15599497-od-Axa-1-X.jpg


Jednoduchší štart do života

1-PSS-graf-1-X.jpgRodičia uzatvárajú zmluvy o detskom stavebnom sporení vďaka výhodným podmienkam a pre záujem pripraviť svojim potomkom jednoduchší štart v dospelosti. Stavebné sporenie im ponúka výhodný úrok, štátnu prémiu a nízky poplatok za uzatvorenie zmluvy.

Vlani mali najväčší záujem o uzatvorenie sporiacich zmlúv v stavebnom sporení pre deti obyvatelia východného Slovenska. Regionálne sa najviac detských zmlúv uzatvorilo v Prešovskom kraji, až 3 873 v celkovom objeme vyše 60 mil. eur. Nasleduje Košický kraj, kde obchodní zástupcovia PSS uzatvorili 3 292 nových zmlúv v tarife Junior Extra za viac ako 47 mil. eur. Trojicu najúspešnejších uzatvára Žilina a okolie, kde sa uzatvorilo 2 910 zmlúv. Tento región je však najúspešnejší z pohľadu objemu zmlúv, pretože sa vyšplhal až na 63 mil. eur.


Niečo o sporení Junior Extra

Detským stavebným sporením od PSS môžu rodičia pripraviť deťom finančnú rezervu do budúcnosti. Uľahčia im tak vstup do dospelého života. Detské stavebné sporenie ponúka výhodný úrok z vkladov až 1 percento ročne, mesačné vklady si rodičia môžu prispôsobiť svojim možnostiam, dieťa po dovŕšení dospelosti bude mať nárok na výhodný stavebný úver.

Zároveň PSS ako súčasť detského sporenia ponúka aj poistku na nepredvídateľné udalosti. V prípade nešťastia v rodine a straty rodičov PSS dosporí detskému klientovi na jeho zmluve o stavebnom sporení sumu až do 10-tisíc eur.

Aj v roku 2018 je stavebné sporenie pre deti do jedného roku bez akéhokoľvek poplatku za uzatvorenie. Takto ušetrené peniaze môžu rodičia vložiť práve na účet stavebného sporenia.

2-PSS-graf-2-X.jpg   3-PSS-graf-3-X.jpg

Foto: Shutterstock

Podobné články