Odmena k úveru na bývanie od Prvej stavebnej sporiteľne

01.02.2017, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

Kto využije úver na kúpu nehnuteľnosti alebo modernizáciu svojho bývania od Prvej stavebnej sporiteľne (PSS), dostane lákavú odmenu. Ponuka platí od 1. februára do 31. mája 2017.

Každý klient (fyzická osoba), ktorý si od začiatku februára do konca mája 2017 zoberie v PSS medziúver s konštantným splácaním s lehotou splatnosti až 30 rokov, má šancu na odmenu vo forme 15 splátok. Základnou podmienkou získania odmeny je riadne a včasné splácanie úveru bez žiadnej upomienky. Po úplnom splatení úveru a splnení podmienok vznikne klientovi nárok na vyplatenie peňažnej sumy, ktorá zodpovedá jednej mesačnej splátke za každé dva roky riadneho splácania pôžičky. Výška peňažnej odmeny bude klientovi známa už pri schválení úveru.

Byvanie-PSS-1-X.jpg

Na získanie odmeny je potrebné vyrovnať pôžičku k termínu jej konečnej splatnosti dohodnutej v úverovej zmluve, resp. najskôr tri mesiace pred týmto dátumom. Celá odmena sa klientovi pripíše na účet po uhradení poslednej splátky úveru. Klient nebude mať na odmenu nárok, ak požiada o úver, ktorý použije na splatenie iného, už skôr poskytnutého úveru od PSS. Viac informácií je stránke www.pss.sk.

Podobné články

 • Päť tipov, ako si home office zorganizovať úsporne a efektívne

  Home-office-2-X.jpg

  Home office je čoraz bežnejšou formou práce – tak prečo ho nevyužiť naplno? Ak ste aj vy medzi tými, ktorí pracujú (alebo by chceli) z domova, určite hľadáte spôsoby, ako zefektívniť svoju produktivitu a ušetriť náklady na vybavenie domácej kancelárie.

 • Aké škody môže u vás doma napáchať zlá elektroinštalácia?

  Poziar-dom-2-X.jpg

  Až štvrtina všetkých poistných udalostí v domácnosti súvisí s elektrinou. Stará, poškodená alebo nárokom odberu nevyhovujúca elektroinštalácia spôsobuje vážne škody na zdraví aj majetku.

 • Ako stanoviť správnu výšku poistnej sumy na dom či byt?

  Dom-byt-poistenie-4-X.jpg

  Okrem toho, že poistenie nehnuteľnosti od nás vyžadujú inštitúcie, ak ju financujeme cez úver, hlavným zmyslom poistenia je dostať sa v prípade škodovej udalosti k takej sume, aká dokáže pokryť náklady na opravu či kúpu novej veci. Preto je v poistení kľúčová výška poistnej sumy.

 • Aké poistné riziká hrozia pri zmene vlastníka nehnuteľnosti?

  Stahovanie-4-X.jpg

  Predaj, kúpa a dedenie nehnuteľnosti sú spojené s viacerými povinnosťami. Okrem štandardných zápisov súvisiacich so stavom energií, zápisom v katastri nehnuteľností či ohlasovacími povinnosťami pre platenie koncesionárskych poplatkov či komunálneho odpadu, niekoľko povinností sa týka aj poisťovne. Pravdaže, v prípade, ak je nehnuteľnosť poistená.

 • Záujem o nové byty v Bratislave klesá najmä pre extrémne ceny

  Dom-6-byvanie-2-X.jpg

  Ponuka nových bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medzikvartálne znížila 2,5-násobne. Na trhu bolo takmer o 5 percent bytov menej ako v roku 2020, ich ponuka klesla zhruba o štvrtinu.

 • Slováci sa obávajú, že náklady na domácnosť im tento rok stúpnu

  13c-Depositphotos_4190010_ventil-2-X.jpg

  Finančné očakávania Slovákov na rok 2022 nie sú príliš optimistické. Ôsmi z desiatich z nich si myslia, že tohtoročné náklady na chod domácnosti im stúpnu. Väčšina ráta s rastom 40-120 eur mesačne.