PSS si tento rok pripomína svoje 25. výročie, má nové logo

03.10.2017, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) oslavuje v tomto roku svoje 25. narodeniny. Štvrťstoročnica sa pre ňu stala príležitosťou aj na zmenu loga. Podľa šéfa PSS Imricha Béreša nejde však o žiadnu revolúciu.

PSS-logo-1-X.jpg"Skôr treba hovoriť o evolučnej zmene, akú si vyžiadal život, no ktorá zároveň nadväzuje na pozitíva doterajšieho loga Prvej stavebnej sporiteľne," vysvetľuje I. Béreš, predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

Nové logo PSS prevzalo charakteristické prvky a farebnosť toho pôvodného. Je však atraktívnejšie, vizuálne čistejšie a jednoduchšie, pričom akceptuje trendy súčasnosti. K zmene prispel aj výsledok prieskumov PSS, ktoré ukázali, že doterajšie logo verejnosť vníma ako nemoderné. Príprava nového loga preto kládla dôraz na modernosť grafiky, súčasný a vizuálne príjemný dizajn pri zachovaní pôvodných charakteristických prvkov – domčeka pozostávajúceho z troch geometrických tvarov. Jeho architektúra sa ale zmenila: z kedysi obľúbeného poschodového (dvojgeneračného) rodinného domu sa stal dnes populárny bungalov.

Okrem toho sa v logu skrátil aj používaný názov spoločnosti. Popri plnom názve Prvá stavebná sporiteľňa v ňom figuruje aj skratka PSS (v ATL formátoch sa bude používať už len PSS).

Nové, resp. vynovené logo Prvej stavebnej sporiteľne bude mať svoju premiéru v rámci jesennej reklamnej kampane banky, t.j. od 1. októbra 2017. PSS ho plánuje uviesť do života postupne. Znamená to, že istý čas sa vedľa seba budú objavovať dva logotypy Prvej stavebnej sporiteľne – nový aj doterajší.

Ilustračné foto na úvodnej stránke: Shutterstock

Podobné články

 • Päť tipov, ako si home office zorganizovať úsporne a efektívne

  Home-office-2-X.jpg

  Home office je čoraz bežnejšou formou práce – tak prečo ho nevyužiť naplno? Ak ste aj vy medzi tými, ktorí pracujú (alebo by chceli) z domova, určite hľadáte spôsoby, ako zefektívniť svoju produktivitu a ušetriť náklady na vybavenie domácej kancelárie.

 • Aké škody môže u vás doma napáchať zlá elektroinštalácia?

  Poziar-dom-2-X.jpg

  Až štvrtina všetkých poistných udalostí v domácnosti súvisí s elektrinou. Stará, poškodená alebo nárokom odberu nevyhovujúca elektroinštalácia spôsobuje vážne škody na zdraví aj majetku.

 • Ako stanoviť správnu výšku poistnej sumy na dom či byt?

  Dom-byt-poistenie-4-X.jpg

  Okrem toho, že poistenie nehnuteľnosti od nás vyžadujú inštitúcie, ak ju financujeme cez úver, hlavným zmyslom poistenia je dostať sa v prípade škodovej udalosti k takej sume, aká dokáže pokryť náklady na opravu či kúpu novej veci. Preto je v poistení kľúčová výška poistnej sumy.

 • Aké poistné riziká hrozia pri zmene vlastníka nehnuteľnosti?

  Stahovanie-4-X.jpg

  Predaj, kúpa a dedenie nehnuteľnosti sú spojené s viacerými povinnosťami. Okrem štandardných zápisov súvisiacich so stavom energií, zápisom v katastri nehnuteľností či ohlasovacími povinnosťami pre platenie koncesionárskych poplatkov či komunálneho odpadu, niekoľko povinností sa týka aj poisťovne. Pravdaže, v prípade, ak je nehnuteľnosť poistená.

 • Záujem o nové byty v Bratislave klesá najmä pre extrémne ceny

  Dom-6-byvanie-2-X.jpg

  Ponuka nových bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medzikvartálne znížila 2,5-násobne. Na trhu bolo takmer o 5 percent bytov menej ako v roku 2020, ich ponuka klesla zhruba o štvrtinu.

 • Slováci sa obávajú, že náklady na domácnosť im tento rok stúpnu

  13c-Depositphotos_4190010_ventil-2-X.jpg

  Finančné očakávania Slovákov na rok 2022 nie sú príliš optimistické. Ôsmi z desiatich z nich si myslia, že tohtoročné náklady na chod domácnosti im stúpnu. Väčšina ráta s rastom 40-120 eur mesačne.