Akciu na úvery s úrokom od 1 perc. predĺžila PSS do konca mája

03.04.2013, ABC-bývanie.sk | Bývanie, ceny, financovanie

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) predĺžila akciu na úvery s úrokovou sadzbou od 1 percenta ročne. Platiť mala do konca marca, pre veľký záujem ju sporiteľňa predlžuje až do 31. mája 2013.

„Aktuálnu úverovú akciu s úrokovou sadzbou od 1 perc. ročne sme spustili 1. februára tohto roku. Predĺžili sme ju vďaka enormnému záujmu klientov, ktorých žiadosti o úver prichádzali aj v posledných marcových dňoch po stovkách denne. Akcia bude preto pokračovať až do 31. mája 2013,“ hovorí Imrich Béreš, predseda predstavenstva PSS.

Sporiteľňa za prvé dva mesiace trvania akcie poskytla 5-tisíc nových úverov na bývanie, informuje PSS vo svojej tlačovej správe. Žiadosť o úver na bývanie možno vybaviť na stretnutí s obchodným zástupcom sporiteľne na celom území Slovenska. Bližšie informácie sú aj na www.pss.sk.

Za dve najväčšie výhody akcie pokladá PSS flexibilitu a variabilnosť. Flexibilita spočíva najmä vo výbere trvania zvýhodnenej úrokovej sadzby, ktorá môže byť jeden, dva alebo tri roky. V závislosti od toho sa potom mení aj úroková sadzba. Pri najkratšej lehote zvýhodnenia je najlepšia, vysvetľuje I. Béreš. Pri dvojročnom zvýhodnení je o 1,5 perc. nižšia a pri trojročnom klesne o 1 perc. Akciu pritom môžu využiť súčasní aj noví klienti sporiteľne.

Aktuálne akciové úrokové sadzby sa pri úveroch na bývanie od PSS pohybujú od 1 perc. do 5,69 perc., čo je oproti tradičným sadzbám o 1 až 4,69 percentuálneho bodu menej. Zvýhodnená úroková sadzba závisí od dĺžky jej platnosti, ktorú si volí klient, aj od druhu úveru a platí 12, 24 alebo 36 mesiacov od konca mesiaca, keď bol medziúver schválený.

Výška úveru so zvýhodnenou úrokovou sadzbou môže byť do 170-tisíc eur pre jednu osobu. Až 80 perc. finančných prostriedkov z úveru môže klient čerpať okamžite.

Do konca mája v PSS zároveň trvá akcia výhodných úverov na obnovu bytových domov s úrokovou sadzbou 2,99 perc. ročne. „Prvé jarné mesiace sú najvhodnejším obdobím na spustenie zatepľovania a obnovy rodinných aj bytových domov. Obe aktuálne akcie umožňujú záujemcom nielen si výhodne zabezpečiť nové bývanie, ale aj obnoviť si to súčasné, a pritom značne ušetriť na úrokoch,“ dodáva I. Béreš.

Podobné články

  • Päť tipov, ako si home office zorganizovať úsporne a efektívne

    Home-office-2-X.jpg

    Home office je čoraz bežnejšou formou práce – tak prečo ho nevyužiť naplno? Ak ste aj vy medzi tými, ktorí pracujú (alebo by chceli) z domova, určite hľadáte spôsoby, ako zefektívniť svoju produktivitu a ušetriť náklady na vybavenie domácej kancelárie.

  • Ako stanoviť správnu výšku poistnej sumy na dom či byt?

    Dom-byt-poistenie-4-X.jpg

    Okrem toho, že poistenie nehnuteľnosti od nás vyžadujú inštitúcie, ak ju financujeme cez úver, hlavným zmyslom poistenia je dostať sa v prípade škodovej udalosti k takej sume, aká dokáže pokryť náklady na opravu či kúpu novej veci. Preto je v poistení kľúčová výška poistnej sumy.

  • Aké poistné riziká hrozia pri zmene vlastníka nehnuteľnosti?

    Stahovanie-4-X.jpg

    Predaj, kúpa a dedenie nehnuteľnosti sú spojené s viacerými povinnosťami. Okrem štandardných zápisov súvisiacich so stavom energií, zápisom v katastri nehnuteľností či ohlasovacími povinnosťami pre platenie koncesionárskych poplatkov či komunálneho odpadu, niekoľko povinností sa týka aj poisťovne. Pravdaže, v prípade, ak je nehnuteľnosť poistená.

  • Záujem o nové byty v Bratislave klesá najmä pre extrémne ceny

    Dom-6-byvanie-2-X.jpg

    Ponuka nových bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medzikvartálne znížila 2,5-násobne. Na trhu bolo takmer o 5 percent bytov menej ako v roku 2020, ich ponuka klesla zhruba o štvrtinu.

  • Slováci sa obávajú, že náklady na domácnosť im tento rok stúpnu

    13c-Depositphotos_4190010_ventil-2-X.jpg

    Finančné očakávania Slovákov na rok 2022 nie sú príliš optimistické. Ôsmi z desiatich z nich si myslia, že tohtoročné náklady na chod domácnosti im stúpnu. Väčšina ráta s rastom 40-120 eur mesačne.

  • Mladí Slováci by raz chceli hypotéku, no úverovú históriu neriešia

    8c-bank-note-209104_1920-2-X.jpg

    Hoci sa mladým Slovákom vo veku 20-25 rokov veľmi zadlžovať nechce, mnohí v tomto veku už majú nejakú skúsenosť s úverom. Najčastejšie si požičali na jazdené auto, dovolenku či zaplatenie vzdelávacieho kurzu.