Bývanie s úvermi od PSS je od júla 2015 ešte jednoduchšie

01.07.2015, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

Zníženie úrokových sadzieb, vynovené podmienky poskytovania úverov na bývanie a úvery na vybavenie domácnosti pre každého. To sú hlavné zmeny v úveroch od Prvej stavebnej sporiteľne od 1. júla.

PSS-uvery-2015-jul-1-X.jpgPrvá stavebná sporiteľňa (PSS) od 1. júla 2015 ušije úverové podmienky priamo na mieru klientovi. Ku každému bude pristupovať individuálne, pri každom type medziúveru na bývanie mu stanoví individuálnu úrokovú sadzbu. Úrokové sadzby úverov na bývanie v PSS pritom od 1. júla klesli a pohybujú sa už od 3,19 percenta ročne.

Výšku úrokovej sadzby medziúveru bude po novom okrem spôsobu zabezpečenia, zvolenej tarify stavebného sporenia, druhu medziúveru a životného poistenia ovplyvňovať už aj vek klienta, rodinný stav žiadateľa a druh jeho príjmu. Ďalším rozhodujúcim kritériom bude aj to, či klient použije úver na refinancovanie úveru v PSS. Rolu tiež bude zohrávať, či ide o známeho alebo nového klienta bez sporiacej či úverovej histórie. Dôraz sa bude klásť aj na výšku úveru.

Kým do 30. júna 2015 poskytovala PSS úvery na vybavenie domácnosti len známym klientom, ktorí si sporili alebo v stavebnej sporiteľni splácali úvery, od 1. júla nastáva zmena. Nábytok, spotrebiče či iné zariadenie domácnosti si bude môcť prostredníctvom úveru z PSS financovať každý.

Úvery na vybavenie domácnosti PSS poskytuje až do výšky 7-tisíc eur, pričom klient môže takýto úver splácať až sedem rokov. Výška úrokovej sadzby závisí od toho, či je žiadateľ o úver v PSS známy alebo nie. Pre klientov, ktorí si sporia alebo splácajú pôžičku na bývanie, sú úrokové sadzby úverov na vybavenie domácnosti už od 7,8 perc. ročne. Zároveň platí, čím vyšší úver si klient vezme, tým nižší úrok získa.

Foto: Prvá stavebná sporiteľňa

Podobné články