Zmluva o stavebnom sporení v júni pre všetky deti zadarmo

01.06.2015, Radovan Slobodník | Bývanie, ceny, financovanie

Zabezpečiť prvé bývanie pre mladých ľudí je dôležitý okamih, na aký sa treba poriadne pripraviť. Stavebné sporenie Junior extra od Prvej stavebnej sporiteľne je výhodné pre každé dieťa.

Dnešný Deň detí treba poriadne osláviť. Oslava najmenších s Prvou stavebnou sporiteľňou (PSS) preto potrvá až mesiac. Zmluvu o stavebnom sporení Junior extra môžu od dnes až do konca júna uzatvoriť rodičia svojim deťom v ktorejkoľvek vekovej kategórii od narodenia až do ich 18 rokov bez poplatku za uzatvorenie.

zena-pravda-sk-X.jpg

Stavebné sporenie Junior extra ponúka výhody pre každé dieťa:

 • je pre všetky deti do 18 rokov
 • mesačné vklady si rodičia nastavia podľa svojich finančných možností
 • štátna prémia každý rok v maximálnej výške 66,39 eura
 • zákonný nárok na stavebný úver po dovŕšení plnoletosti až do 170-tisíc eur cieľovej sumy

Detské stavebné sporenie Junior extra od PSS poskytuje "poistku" vo forme extra istoty. V prípade úmrtia jedného alebo oboch zákonných zástupcov sa sporiteľňa o dieťa postará. PSS bude pokračovať v sporení preň do polovice cieľovej sumy podľa zmluvy, až do maximálnej výšky 10-tis. eur.


Najviac zmlúv pre deti majú Žilinčania

Žilinský kraj si drží prvé miesto v počte nových zmlúv o stavebnom sporení pre deti a zároveň aj v objeme cieľových súm týchto zmlúv. Obchodní zástupcovia PSS uzatvorili od januára až doteraz 1 061 zmlúv v tarife Junior extra. Objem cieľových súm je 20,29 milióna eur. Druhým najúspešnejším regiónom je Prešov, kde rodičia pre svoje deti uzatvorili tento rok 982 nových zmlúv o stavebnom sporení. A v tesnom závese nasleduje Poprad s 892 zmluvami.

V objeme cieľových súm nových zmlúv o stavebnom sporení Junior extra je situácia iná. Po prvej Žiline nasleduje trenčiansky región, kde obchodní zástupcovia PSS uzatvorili detské zmluvy s celkovým objemom cieľových súm 18,57 mil. eur, tretia priečka patrí Prešovu s 15,61 mil. eur.

PSS-graf-1-X.jpg   PSS-graf-2-X.jpg

Foto: pravda.sk

Podobné články

 • Päť tipov, ako si home office zorganizovať úsporne a efektívne

  Home-office-2-X.jpg

  Home office je čoraz bežnejšou formou práce – tak prečo ho nevyužiť naplno? Ak ste aj vy medzi tými, ktorí pracujú (alebo by chceli) z domova, určite hľadáte spôsoby, ako zefektívniť svoju produktivitu a ušetriť náklady na vybavenie domácej kancelárie.

 • Aké škody môže u vás doma napáchať zlá elektroinštalácia?

  Poziar-dom-2-X.jpg

  Až štvrtina všetkých poistných udalostí v domácnosti súvisí s elektrinou. Stará, poškodená alebo nárokom odberu nevyhovujúca elektroinštalácia spôsobuje vážne škody na zdraví aj majetku.

 • Ako stanoviť správnu výšku poistnej sumy na dom či byt?

  Dom-byt-poistenie-4-X.jpg

  Okrem toho, že poistenie nehnuteľnosti od nás vyžadujú inštitúcie, ak ju financujeme cez úver, hlavným zmyslom poistenia je dostať sa v prípade škodovej udalosti k takej sume, aká dokáže pokryť náklady na opravu či kúpu novej veci. Preto je v poistení kľúčová výška poistnej sumy.

 • Aké poistné riziká hrozia pri zmene vlastníka nehnuteľnosti?

  Stahovanie-4-X.jpg

  Predaj, kúpa a dedenie nehnuteľnosti sú spojené s viacerými povinnosťami. Okrem štandardných zápisov súvisiacich so stavom energií, zápisom v katastri nehnuteľností či ohlasovacími povinnosťami pre platenie koncesionárskych poplatkov či komunálneho odpadu, niekoľko povinností sa týka aj poisťovne. Pravdaže, v prípade, ak je nehnuteľnosť poistená.

 • Záujem o nové byty v Bratislave klesá najmä pre extrémne ceny

  Dom-6-byvanie-2-X.jpg

  Ponuka nových bytov v Bratislave sa koncom vlaňajška medzikvartálne znížila 2,5-násobne. Na trhu bolo takmer o 5 percent bytov menej ako v roku 2020, ich ponuka klesla zhruba o štvrtinu.

 • Slováci sa obávajú, že náklady na domácnosť im tento rok stúpnu

  13c-Depositphotos_4190010_ventil-2-X.jpg

  Finančné očakávania Slovákov na rok 2022 nie sú príliš optimistické. Ôsmi z desiatich z nich si myslia, že tohtoročné náklady na chod domácnosti im stúpnu. Väčšina ráta s rastom 40-120 eur mesačne.