Čo si počať, ak vás čaká údržba menej dostupných častí domu?

21.03.2019, ABC-bývanie.sk | Rodinné domy

Nielen krása človeka závisí od času, starostlivosti a investícií. Aj budova a každá nehnuteľnosť si vyžaduje od nás určitú ochranu a údržbu. Začať treba pekne od základu a použiť tie najlepšie materiály a technológie, o ktorých vieme, že nejaký ten rok vydržia.

Aj ten najtvrdší kameň a skalu raz naruší čas a zásluhou poveternostných vplyvov sa ich povrch a vlastnosti zmenia. Fasáda, omietka, strecha alebo exteriérové obklady sú na tom veľmi podobne. Hoci sa výrobcovia snažia vytvoriť ten najlepší produkt, silu prírody jednoducho neprekonáme a skôr či neskôr je potrebná rekonštrukcia, lepšia izolácia balkóna, výmena alebo len drobný zásah v podobe čistenia.

Vyskove-prace-1-X.jpg


Pomôžu vám výškové práce

O technické veci a medziľudské vzťahy sa treba starať. Vysoká, možno dvojpodlažná budova je však na údržbu iná káva: pre mnohých náročnejšia, pretože viaceré časti tejto stavby sú ťažko dostupné. Vyriešiť tento problém vám pomôžu výškové práce pod vedením skúsených profesionálov.


Bez obáv z natierania striech

Nie každý má na dome klasickú krytinu, mnohí si vyberajú azda lacnejšie, ale zároveň aj univerzálne riešenie v podobe pevných plechov. Takéto strechy vám zaručia pohodlné bývanie, ochránia domov pred dažďom, snehom, vetrom a nadmerným slnečným žiarením alebo, naopak, mrazom.

Plech je však kov, ktorý pod vplyvom času a spomínaných javov pracuje, mení svoje vlastnosti, koroduje a stráca kvalitu. To však môžete zmeniť náterom kvalitných a základných antikoróznych farieb, ktoré potom ešte pretriete vrstvou dostupných vrchných farieb.

Natieranie sa odporúča aj štetcom, aby sa farba lepšie dostala do všetkých škár. No ak si na to netrúfate a máte strach z výšok, čo nie je nezvyklé, prenechajte dôležité natieranie striech odborníkom. Len potom sa môžete spoľahnúť na dobre odvedenú prácu a na to, že vám strecha ešte niekoľko rokov dobre poslúži.


Objednajte si profesionálny tím

Služby výškových prác sú dnes veľmi žiadané. Okrem natierania striech, čistenia odkvapov, fasád, obkladov a iných prác súvisiacich s údržbou budov dokáže profesionálny tím spíliť ťažko dostupné stromy na vašom pozemku, zabezpečiť montáž a demontáž veľkoplošných reklám alebo poskytne iné špecifické práce, ktoré nemáte šancu vykonať sami.

Prestaňte si preto robiť zbytočné starosti s vecami, na ktoré nemáte dosah, a nechajte druhých, aby to spravili za vás a bez najmenších problémov. Ušetrí vám to predsa čas a peniaze.

Ruukki-strecha-1-X.jpg

Foto: vyskoveprace.eu, Ruukki

Podobné články

 • Originálny rodinný dom na kopci s preskleným átriom uprostred

  Dom-Horky-10-X.jpg

  Množstvo denného svetla v interiéri – to je dominantný prvok luxusnej vily v obci Hôrky, ktorá leží iba tri kilometre od Žiliny. Veľké presklené plochy tvoria značnú časť fasády rodinného domu a vdychujú mu jedinečnú vizuálnu podobu.

 • Je najvyšší čas: ako treba pripraviť chalupu a záhradu na zimu

  Dom-zahrada-zima-9-X.jpg

  Pripraviť chalupu na zimu možno teraz nie je vaša hlavná úloha. Väčšina z nás by zrejme radšej trávila voľný čas inak ako údržbou svojej domu. Realita však nepustí: ak chcete pripraviť svoj dom a záhradu na zimné živly, nemôžete otáľať.

 • Osloviť stavebnú firmu je ideálne riešenie pre váš stavebný projekt

  pexels-pixabay-280222-2-X.jpg

  V stavebnom priemysle pôsobí množstvo typov stavebných spoločností, ktoré ponúkajú špecializované služby. Pri ich výbere si však treba dávať pozor na kvalifikáciu a odbornosť pracovníkov.

 • Od roku 2021 sa rodinné domy môžu stavať len v energetickej triede A0

  Domy-nulove-10-X.jpg

  Plánujete výstavbu nového rodinného domu? Nezabudnite si naštudovať zmeny, ktoré sa chystajú. Od roku 2021 sa musia stavať domy v energetickej triede A0. Vyššia investícia do kvalitných materiálov a moderných technológií sa vám však vráti v podobe ušetrených peňazí. Navyše budete mať ekologický dom s vyššou hodnotou.

 • Architekt navrhol rodinný dom pre ďalšiu generáciu svojich klientov

  Rodinny-dom-Borek-8-X.jpg

  Pri plánovaní domu je dobré mať referenciu na architekta, poznať jeho realizované projekty. Investor rodinného domu v obci Borek pri Českých Budějoviciach mal tú najlepšiu referenciu, vlastnú skúsenosť – vyrástol v dome, ktorý rodičom navrhol ten istý architekt.

 • Komín je základom bezpečnosti domu, šťastie vás neochráni

  Leier-komin-4-X.jpg

  Kominára ľudia oddávna považujú za symbol šťastia. Súvisí to s jeho prácou, ktorá súvisí s ohňom, dymom a so sadzami. Práve tie boli považované za magické až očistné symboly, ktoré vraj odpudzovali zlo. Pri stavaní vysnívaného domova a najmä pri výbere správneho komína sa dnes musíme spoliehať aj na niečo iné ako šťastie.