Vyhlásili štvrtú výzvu na dotácie na zateplenie rodinných domov

28.02.2018, SITA | Rodinné domy

Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek oznámil vyhlásenie štvrtej výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu.

Ministerstvo dopravy a výstavby dnes informovalo, že výzvu vyhlási 1. marca, pričom žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať od 1. apríla do 31. augusta 2018 alebo do naplnenia určeného počtu 500 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok.

21b-shutterstock_77951359-zateplovanie-1-X.jpg

Majitelia domov starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu teda od zajtra pripravovať žiadosť o dotáciu na zatepľovanie svojho rodinného domu. Podľa zákona o energetickej hospodárnosti budov príspevok možno poskytnúť do výšky 40 percent oprávnených nákladov, najviac však v sume 8 800 eur. Informácie o podmienkach poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na portáli www.zatepluj.sk.

Do nákladov za zateplenie rodinného domu možno zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla (kotol, tepelné čerpadlo), ak už nebola podporená iným programom. Podpora sa týka rodinného domu s rozlohou do 150 štvorcových metrov pri jednopodlažnom rodinnom dome a do 300 m² pri viacpodlažnom rodinnom dome.

Ilustračné foto: Shutterstock

Podobné články