Čo potrebuje a bez čoho sa dnes nezaobíde moderný rodinný dom?

17.07.2023, ABC-bývanie.sk | Rodinné domy

Ak bývate v rodinnom dome, iste v ňom trávite veľa času. Pohodlie a útulnosť sú preto to hlavné, čo od príbytku očakávate. Nejde však len o pohodlný nábytok či moderné domáce spotrebiče.

Rodinný dom by mal garantovať aj zdravé životné podmienky: primeranú teplotu a cirkuláciu čerstvého vzduchu, optimálnu vlhkosť, ako aj pocit istoty a bezpečia, najmä ak ide o súkromnú lokalitu. Každý majiteľ nehnuteľnosti sa sám rozhodne, ako si zariadiť svoj domov s maximálnym komfortom, no sú veci, bez ktorých sa dnes už len ťažko dá zaobísť.

27b-shutterstock_315233672-klima-1-X.jpg


Multifunkčná klimatizácia

Zdravá a účelná mikroklíma je kľúčom k ozajstnému odpočinku a pohode, keď ste doma. K tomu vám pomôže klimatizácia. Moderné modely split a multisplit systémov sa stávajú optimálnym spôsobom na udržanie požadovanej teploty a vlhkosti.

Môžete si vybrať spomedzi rozmanitých typov klimatizácií podľa počtu izieb a celkovej plochy miestnosti. V ponuke sú stropné, podlahové, kanálové a stenové jednotky. Všetky majú niekoľko klimatických režimov, ako aj mnoho ďalších, nemenej užitočných funkcií: uloženie nastavení, automatické nastavenie výkonu ventilátora atď.

Moderné split systémy klimatizácií majú množstvo výhod:

  • tichá prevádzka;
  • úspora energie;
  • zabezpečenie a automatické vypnutie v prípade zlyhania systému;
  • jednoduchá a rýchla montáž, lakonický dizajn je vhodný pre akýkoľvek štýl interiéru.


Betónové ploty

Ďalší nenahraditeľný faktor útulnosti v dome. Betónové ploty plnia funkciu ochrany pred zlodejmi, túlavými zvieratami a zvedavými pohľadmi.

Betonovy-plot-1-X.jpg

Plot možno ľahko ohraničiť priestorom pozemku, vytvoriť pohodlný priestor pre domáce zvieratá alebo oddeliť pracovný priestor. Okrem toho, plot poskytuje aj ďalšiu ochranu pred hlukom. Betónové ploty sú navyše dodatočnou dekoráciou, pretože moderné možnosti prichádzajú v rozličných štýloch a textúrach a umožnia vašej stavbe, aby prirodzene zapadla do lokality. Môžu sa prispôsobiť akémukoľvek typu domu, požadovanej výške, farbe či štruktúre.

Betónový plot má veľa predností:

  • ochrana domu pred hlukom a cudzím prenikaním;
  • elegantný doplnok nehnuteľnosti;
  • trvanlivosť a pevnosť (betónové ploty vydržia priemerne päť rokov aj viac);
  • odolnosť proti opotrebovaniu (odoláva silnému vetru a zrážkam);
  • zachováva si dobrý vzhľad a nevyžaduje údržbu.


Ideálny moderný dom

Moderný dom by mal byť predovšetkým miestom, kde načerpáte silu, kam sa chcete po práci vrátiť a naplno sa zrelaxovať. To sa dá najmä v pohodlnom prostredí, a tak bezpečnosť, komfort a príjemná mikroklíma vám vytvoria za oknom základné podmienky pre dobrú pohodu za každého počasia.

Foto: remu.sk, Shutterstock

Podobné články