Vaillant na veľtrhu Aquatherm ukáže svoje inovatívne riešenia

04.02.2019, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Aké sú dnes a kam smerujú trendy v oblasti vykurovania, prípravy teplej vody, klimatizácie či vetrania? Ako možno domácnostiam ešte viac uľahčiť využívanie zelených energií?

Značka Vaillant to ukáže na veľtrhu Aquatherm, ktorý sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre začína zajtra a potrvá do piatka do 8. februára 2019. Expozícia tohto výrobcu vykurovacích zariadení čaká na návštevníkov v hale M1, stánok 113.

Vaillant-2019-Aquatherm-1-X.jpg

 Nové vnútorné tepelné čerpadlo vzduch-voda Vaillant recoCompact exclusive


 

Nové a multifunkčné

Trendom sú dnes zariadenia na využívanie tzv. zelených energií, výrobcovia sa však zameriavajú najmä na maximalizáciu pohodlia používateľov. "Čo by ste povedali na jedno zariadenie namiesto troch či štyroch? A s jednoduchou inštaláciou?" pýta sa Mária Prachárová, marketingová riaditeľka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Na mysli má pritom novinku recoCompact exclusive, ktorú Vaillant predstaví práve na nitrianskom Aquatherme.

"Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch-voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – to všetkom v jedinom, kompaktnom zariadení," hovorí M. Prachárová. Zariadenie sa v zime postará o komfortné vykurovanie, v lete o chladenie a po celý rok o riadené vetranie aj prípravu teplej vody. Má pritom veľkosť šatníkovej skrine, inštaluje sa dovnútra (v pivnici či práčovni), s prieduchmi cez obvodovú stenu domu.

Vaillant-2019-Aquatherm-3-X.jpg

 Tepelné čerpadlo Vaillant recoCompact exclusive má prieduchy vedené cez stenu


 

Inštalácia sa tak prakticky zredukovala zo štyroch zariadení na jedno jediné. Aj týmto produktom nastavuje značka Vaillant v Európe najvyššiu latku na využívanie obnoviteľných prírodných energií. Jej medzinárodný vývojársky tím má okolo 700 pracovníkov a v Nemecku vývojové centrum špecializujúce sa na tepelné čerpadlá, do ktorého skupina investovala 54 miliónov eur.


Dizajnová novinka

Nový technický dizajn a jednoduchšia inštalácia. Tým dokáže prekvapiť nové tepelné čerpadlo Vaillant aroTherm Split typu vzduch-voda, ktoré vykuruje, chladí a pripraví aj teplú vodu. Nedávno získalo prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2018, osvedčilo sa pri rekonštrukciách i novostavbách. Pozostáva z interiérového modulu uniTower a vonkajšej jednotky tepelného čerpadla, je mimoriadne tiché, vhodné aj pre susedstvá s hustejšou zástavbou.

Vaillant-2019-Aquatherm-4-X.jpg

Vaillant-2019-Aquatherm-6-X.jpg

 Nové tepelné čerpadlo typu vzduch-voda Vaillant aroTherm Split


 

Značka Vaillant na Aquatherme ukáže aj nové vnútorné tepelné čerpadlo versoTherm plus, mimoriadne úsporné plynové kotly z radu ecoTec, reguláciu na ovládanie vykurovania cez smartfón či najmodernejšie solárne riešenia.

Vaillant-2019-Aquatherm-5-X.jpg

 Interiérový modul tepelného čerpadla Vaillant aroTherm Split


 

Foto: Vaillant

Podobné články