Apollo 1 bude mať okrúhle výročie, biznis centrum sa mení

23.12.2014, Václav Michalčík | Budovy

Na budúci rok uplynie desaťročie od otvorenia biznis centra Apollo 1 v Bratislave. Končiaci sa rok 2014 bol pre komplex v súvislosti s obnovou priestorov a redizajnom loga akoby novým štartom.

Apollo 1, ktorého koexkluzívnym partnerom pri prenajímaní priestorov je realitno-poradenská spoločnosť CBRE, v blízkej budúcnosti čakajú aj ďalšie zmeny. Pôjde napríklad o zatraktívnenie budovy či výmenu navigačného systému. Po Novom roku bude mať tento administratívny komplex aj novú webovú stránku.

Apollo-1-X.jpg

"Apollo 1 patrí od svojho vzniku a otvorenia medzi moderné stavby, no meniace sa trendy vyžadujú prispôsobiť sa požiadavkám nájomníkov. Za posledný rok sa v budove udialo niekoľko dizajnových zmien, počnúc novým logom, webom, brožúrami až po interiérové, ale aj exteriérové zmeny v átriu," hovorí Tomáš Hegedüš, riaditeľ CBRE na Slovensku.

Apollo-2-X.jpg

Apollo-4-X.jpg


Novinky v Apolle 1 za rok 2014

Okrem spomínaného vynoveného loga, prípravy webstránky či prospektu o budove bol v roku 2014 otvorený showroom. Umiestnený je na piatom poschodí objektu v bloku A a slúži na obhliadky s potenciálnymi záujemcami za účelom predstavenia novovybudovaných priestorov a ukážky ich flexibility a potenciálu.

Pri inovovaní centra sa dôraz kládol nielen na interiérovú vstupnú halu a obchodnú pasáž na prízemí, ktorú oživila nová zeleň, palmy a dizajnové vlajky s prírodným motívom, ale aj na exteriérovú časť – vnútroblokové átrium, prístupné a pochôdzne pre nájomcov. Átrium je kompletne zrekonštruované. Od zmodernizovania dizajnu, cez záhradné úpravy, doplnenie zelene, až po dobudovanie pochôdznej časti.

Pri modernizácii centra sa bral ohľad aj na ekologický aspekt obnovy, a to najmä pri výmene osvetlenia v spoločných priestoroch za úspornejšiu alternatívu.

Apollo-3-X.jpg


Plány do budúcnosti

Okrem zmien, ktoré sa realizovali za posledný rok, má biznis centrum v pláne aj ďalšie úpravy. Týkajú sa zatraktívnenia dizajnu spoločných priestorov, výmeny informačného a navigačného systému, ktorý v budove bude nahradený jednoduchším a modernejším, ako aj rekonštrukcie zóny recepcie.

Oživenie komplexu potvrdzujú tiež prolongácie nájomných zmlúv s významnými nájomcami, akými sú medzinárodné spoločnosti Cisco, BASF, Mary Kay, S&T a aj lokálne firmy ako Dedak&Partner. Všetky zmeny týkajúce sa Apolla 1 budú odštartované počnúc rokom 2015 s lepšími priestormi, dizajnom a celkovým atraktívnym konceptom.

Foto: CBRE

Podobné články