NDS dnes začína sprejazdňovať novú križovatku Blatné na D1

23.11.2017, SITA | Inžinierske stavby

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dnes začína postupne sprejazdňovať novovybudovanú križovatku Blatné na diaľnici D1 pri Senci. Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky pôjde po etapách.

S presmerovávaním dopravy na diaľnici sa začne dnes približne o 10:00 h. "Trasa obchádzky nie je potrebná, prejazdné budú vždy minimálne dva jazdné pruhy pre každý smer jazdy s výnimkou termínu od 23. novembra (štvrtok) od 21:00 h do 24. novembra (piatok) do 5:00 h, keď bude v smere z Bratislavy do Trnavy v úseku 50-100 metrov premávka vedená len v jednom jazdnom pruhu," uvádza hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

D1-Blatne-NDS-1-X.jpg

 Vizualizácia novej križovatky na diaľnici D1 pri Blatnom. Po kliknutí na obrázok sa predloha otvorí v novom okne.


 

Križovatka Blatné by mala byť prejazdná bez obmedzení už v pondelok 27. novembra. Oproti pôvodnému harmonogramu, ktorý počítal s definitívnym otvorením všetkých smerov 29. novembra, to znamená urýchlenie sprejazdnenia o dva dni. Termíny sa podľa NDS, samozrejme, môžu mierne meniť, keďže niektoré pracovné postupy závisia aj od priazne počasia.


V pondelok už bez problémov

"Najskôr dôjde k presmerovaniu dopravy v smere Trnava - Bratislava do dvoch jazdných pruhov a následne do troch jazdných pruhov. Vo štvrtok plánujeme spustiť aj severné vetvy, teda zjazd z diaľnice od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd od Senca a Blatného na Bratislavu," pokračuje M. Michalová. V piatok sa začne s presmerovávaním dopravy aj v smere z Bratislavy do Trnavy.

Doprava bude vedená v dvoch jazdných pruhoch a následne už v troch jazdných pruhoch. "Ako posledné sa spustia južné vetvy, teda zjazd z diaľnice v smere z Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd v smere zo Senca a Blatného na Trnavu. V noci z nedele na pondelok by už mali vodiči jazdiť po tomto úseku diaľnice D1 a križovatke Blatné bez obmedzení," dodáva M. Michalová.


Práce idú podľa harmonogramu

Práce na križovatke Blatné podľa NDS pokračujú podľa harmonogramu. V uplynulých dňoch sa rozobrali a odviezli staré betónové zvodidlá. Zostáva už len odstrániť tie dočasné a namaľovať vodorovné dopravné značenie na pravej strane diaľnice i na odbočovacej a zaraďovacej vetve a aktivovať zvislé dopravné značenie. NDS preto žiada vodičov o ohľaduplnosť, zvýšenú opatrnosť počas prác na diaľnici D1 a rešpektovanie pokynov počas presmerovávania dopravy.

Rekonštrukcia križovatky Blatné mala byť pôvodne hotová až koncom tohto roku. Zhotoviteľom stavby je od apríla 2016 združenie spoločností Eurovia SK, a.s., Košice (vedúci člen), a Doprastav, a.s., Bratislava. Stavbu sa zaviazali realizovať za zmluvnú cenu 23,3 milióna eur (bez DPH) počas 608 dní, teda zhruba za 20 mesiacov. NDS financuje rekonštrukciu križovatky Blatné zo štátneho rozpočtu.

Vizualizácia: NDS

Podobné články