Jaguar neprejavil záujem podieľať sa na výstavbe bytov v Nitre

21.03.2018, SITA | Mestá, obce, regióny

Automobilka Jaguar Land Rover zatiaľ neprejavila záujem podieľať sa na výstavbe nových bytov v Nitre, kde stavia svoj závod. Primátor Nitry Jozef Dvonč povedal, že mesto Jaguaru navrhlo, "aby časť investícií znášali aj oni, ak chcú ubytovať svojich ľudí. Ešte sme k tomu nedospeli."

Nitra britskej automobilke ponúkla viaceré riešenia. "Napríklad schému z Rakúska, keď byty stavajú poisťovne. Tento model je známy, na Slovensku sa však zatiaľ neujal,"pokračoval J. Dvonč. Nitra preto pripravuje výstavbu nájomných bytov len vo vlastnej réžii, s úvermi od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).

Nitra-Centro-2-X.jpg

Mesto momentálne prestavuje ubytovňu na Hlbokej ulici na obytný dom s 35 bytmi. Ďalších 33 nájomných bytov vznikne na sídlisku Diely, podpora zo ŠFRB je už schválená. Zároveň prebieha verejná súťaž na výstavbu 220 nájomných bytov bežného štandardu na Tehelnej ulici. Víťaz obstarávania sa má postarať o všetko, od jednoduchej štúdie, cez projektovú dokumentáciu, získanie stavebné povolenia, búracie práce až po samotnú výstavbu. Zároveň má prefinancovať celú zákazku a mesto chce od neho odkúpiť už hotové, skolaudované byty.

Na bytovú výstavbu má mesto vyčlenené aj lokality Šúdolská, Viničky a Hotel Tenis. Nitra by podľa primátora v najbližšom období potrebovala 250 až 300 nových nájomných bytov. "To je náš odhad podľa žiadostí aj na základe toho, aký je vývoj. Určite by to pomohlo tomu, aby sme udržali najmä mladých ľudí v meste," dodal.

Foto: Kika nábytok

Podobné články