Nitru čaká rekonštrukcia štadióna, mosta aj výstavba cyklotrás

03.01.2018, SITA | Mestá, obce, regióny

Nitru v roku 2018 čakajú viaceré veľké investície. Bude medzi nimi modernizácia futbalového štadióna, výstavba cyklotrás aj cyklolávky medzi Kalváriou a Chrenovou.

Nitrianska samospráva má v pláne aj opravu miestnych komunikácií, opravu mosta v Krškanoch a lávky nad železničnou traťou. Mesto sa chce venovať i parkovacej politike. "K parkovaniu máme materiál, s ktorým prídeme na prvom zastupiteľstve v novom roku," hovorí primátor Nitry Jozef Dvonč. Niektoré investície bude mesto realizovať z vlastných peňazí, ďalšie projekty, napríklad cyklotrasy, budú z eurofondov a samospráva ich bude spolufinancovať.

Už začiatkom roku sa má začať rekonštrukcia futbalového štadióna, ktorá bude trvať 180 dní. Nové tribúny so zastrešením dodá Slovenský futbalový zväz. V rámci modernizácie, ktorú financuje dcérska spoločnosť mesta Nitrianska investičná, dobudujú sektory pre fanúšikov hostí vrátane bufetov a toaliet, vynovia tiež mládežnícke šatne a osvetlenie. Futbalisti budú hrať na vyhrievanom trávniku a pribudne moderný zavlažovací systém.

Na jar 2018 plánuje Slovenská správa ciest začať rozsiahlu rekonštrukciu Univerzitného mosta. Hlavný cestný most v Nitre, ktorý spája centrum so sídliskom Chrenová, má byť dva týždne úplne uzavretý. Vedenie mesta sa obáva dopravného kolapsu a uvažuje o výstavbe dočasného mosta. "Zvažujeme nahradiť ho nejakou mostnou konštrukciou, ktorá by dočasne umožnila aspoň dva prúdy a autobusovú dopravu, pretože pokiaľ by most vypadol, tak si neviem celkom dobre predstaviť dopravu v meste pri súčasnom zaťažení Štúrovej ulice," poznamenáva J. Dvonč. Technicky sa to podľa neho dá urobiť, zásadnou otázkou však bude, či sa na to nájdu peniaze.

Podobné články