Od pondelka v Bratislave uzavrú Mlynské nivy, hrozí dopravný kolaps

17.02.2019, SITA | Mestá, obce, regióny

V pondelok 18. februára od skorého rána pre automobilovú dopravu a mestskú hromadnú dopravu v Bratislave uzavrú Ulicu Mlynské nivy v súvislosti s výstavbou multifunkčného komplexu, súčasťou ktorého bude nová autobusová stanica.

Úplne vylúčená doprava bude v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ul. Pre autá budú Mlynské nivy zatvorené na rok, pre mestskú hromadnú dopravu (MHD) na pol roka. Už v piatok 15. februára večer z dôvodu výstavby napojenia rýchlostnej cesty R7 na Bajkalskú a Prístavnú ul. a na diaľnicu D1 uzavreli prejazdy okružnou križovatkou Prievoz pod Prístavným mostom. Táto uzávierka potrvá pol roka. Bratislavu tak čakajú rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré vážne narušia plynulosť premávky v hlavnom meste SR.

BA-Mlynske-Nivy-TV-noviny-sk-1-X.jpg

Bratislavský magistrát v spolupráci s políciou zriadil operačné stredisko, ktoré bude riešiť problémy týkajúce sa dopravy. Verejnosti bude od pondelka 18. februára 2019 k dispozícii telefónna linka, na ktorú môžu ľudia v pracovné dni od 6:00 h do 22:00 h hlásiť problémy v doprave alebo klásť otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami. Občanov mesto žiada, aby v prípadoch, ak nejde o záchranu života, zdravia či majetku, nevolali na tiesňové linky, ale aby telefonovali na linku operačného strediska 0800 242 000.

Hlavné mesto SR pre vodičov sprístupnilo tri nové záchytné parkoviská – na Zlatých pieskoch pre 130 áut, pri cintoríne Vrakuňa s približne 250 parkovacími miestami, na Baltskej ulici vo Vrakuni majú vodiči k dispozícii ďalších 200 miest. Všetky záchytné parkoviská budú bezplatné a bez obmedzení.

Magistrát prosí ľudí, aby obmedzili používanie áut a viac využívali MHD. Na Gagarinovej ul. smerom do centra mesta aj z neho zriadili nové autobusové pruhy, aby doprava s väčšou kapacitou mala prednosť a z veľkej časti sa vyhla zápcham, ktoré sa ešte zhoršia.

Od pondelka do konca marca t.r. bude MHD na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 zadarmo. Okrem toho bude Bratislavská integrovaná doprava v tomto období ponúkať aj 50-percentnú zľavu z týždenného cestovného lístka. Magistrát tiež pripravil pre motoristov odporúčané trasy, ktoré im pomôžu vyhnúť sa zápcham. Všetky informácie sú zverejnené na internetovej stránke www.zvladneme.to.

Na internetovej stránke magistrátu budú k dispozícii aj živé zábery z kamier, ktorých je na kritických úsekoch nainštalovaných 15. "Dávame k dispozícii prenosy z niektorých z 15 našich kamier z operačného strediska, aby si ľudia mohli pozrieť dopravnú situáciu v reálnom čase na úseku, ktorým sa chystajú prechádzať," uviedol magistrát. Na všetkých dôležitých križovatkách v najviac zaťaženej časti Bratislavy budú tiež posilnené policajné hliadky.

Foto: TV noviny.sk

Podobné články