Protherm otvoril školiace centrum, ročne tu zaučí tisíc odborníkov

08.05.2015, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Spoločnosť Vaillant Group Slovakia otvorila vo svojom sídle v Skalici nové celoslovenské školiace stredisko pre teoretické a praktické vyučovanie týkajúce sa produktov značky Protherm.

Vaillant má v SR obchodné aj servisné zastúpenie pre značku Protherm. Vybudoval na Slovensku rozsiahlu sieť zmluvných predajných a servisných firiem, ktoré treba pravidelne školiť. "Vysokú kvalitu montáží a servisných opráv možno dosiahnuť len s kvalitnými technikmi a ich prístupom k zákazníkovi. Všetci technici musia byť vyškolení na každý typ vykurovacieho zariadenia, na ktoré dostanú osvedčenie. Práve na to bude slúžiť nové školiace stredisko," hovorí Ján Petrák, produktový manažér značky Protherm.

Školenia plnia dôležitú úlohu aj vzhľadom na to, že podľa štatistík má každá druhá domácnosť na Slovensku nainštalované práve kotly tejto značky. Stredisko v Skalici otvorili 16. apríla 2015, výcvik by ročne mala absolvovať zhruba tisícka pracovníkov. Pôjde o servisné a montážne školenia či pravidelné kurzy pre obchodníkov a projektantov.

Protherm-stredisko-1-X.jpg

 Spoločnosť Vaillant Group Slovakia otvorila v polovici apríla 2015 celoslovenské školiace stredisko Protherm vo svojom sídle v Skalici


 

Pravidelné vzdelávanie technikov

Nové školiace centrum bolo vybudované v červeno-bielom dizajne značky Protherm. Realizačné spoločnosti a ich montážnici si v ňom vyskúšajú všetky potrebné úkony, ktoré ich čakajú v praxi. V rámci tréningov sa bude praktická časť (určená na zlepšovanie zručnosti servisných technikov a montážnikov) odohrávať na dvoch unikátnych tréningových produktových stenách. Súčasťou prvej z nich sú závesné plynové kondenzačné kotly zapojené do systému.

"Na ich príklade sa školení montážnici a servisní technici oboznámia s prevádzkou kotla. Naučia sa merať a nastavovať správne parametre počas simulovanej inštalácie vykurovacieho zariadenia," vysvetľuje J. Petrák. Druhá tréningová stena obsahuje nezapojené kondenzačné kotly. Na nich si účastníci budú trénovať servisnú činnosť. Vyskúšajú si napríklad, akým spôsobom kotly rozoberať a ako prebieha výmena jednotlivých súčiastok.

Protherm-stredisko-2-X.jpg

 Školiace centrum je zariadené v červeno-bielom dizajne značky Protherm


 

Protherm-stredisko-3-X.jpg

 V rámci výcvikov sa bude praktická časť odohrávať na dvoch tréningových produktových stenách


 

Záruka vysokej kvality

Výcvikové centrum bolo navrhnuté tak, aby v ňom mohlo pracovať viacero školiacich sa skupín naraz. "Budú sa v ňom odohrávať školenia ohľadne nových a aj už zavedených výrobkov a ich inštalácie i školenia projektantov týkajúce sa nových druhov kotlov," pokračuje J. Petrák. Okrem pravidelných školení uskutočňuje Vaillant Group Slovakia v prípade potreby aj doškolenia.

Podmienkou všetkých druhov záruk na kotly značky Protherm je vykonávanie ročných technických kontrol zariadenia, ako aj nutnosť uvedenia kotla do prevádzky autorizovaným technikom. Práve vďaka školeniam a pravidelnému vzdelávaniu sa predchádza možným chybám, ktoré by mohli vzniknúť pri inštalácii kotlov i ďalších zariadení, a tým aj možným reklamáciám.

V spoločnosti Vaillant Group Slovakia v Skalici je popri novom školiacom stredisku aj vedenie firmy a obchodné, servisné i marketingové oddelenie pre značky Protherm a Vaillant na Slovensku.

Protherm-stredisko-4-X.jpg

 Nové školiace centrum Prothem v Skalici


 

Protherm-stredisko-5-X.jpg

 V skalickom centre budú školenia pre servisných technikov a montážnych pracovníkov


 

Protherm-stredisko-6-X.jpg

 Účastníci školení sa učia nastavovať správne parametre počas simulovanej inštalácie vykurovacieho zariadenia


 

Foto: Vaillant Group Slovakia

Podobné články