Guardian predstavuje sklo, ktoré odolá nečistote a roky vydrží čisté

30.06.2013, Viktor Škulec | Materiály, technológie, konštrukcie

Čistenie sklených povrchov v našich príbytkoch nepatrí práve medzi obľúbené domáce práce. Sklo je náchylné zachytávať nečistoty, a to najmä zásluhou korózie, ktorá narúša jeho povrch.

Vznikajú na ňom priehlbiny a ryhy, ktoré zachytávajú prach, vodný kameň, usadeniny a špinu. Z dlhodobého pohľadu povrch skla narúša aj jeho umývanie tvrdou vodou a čistiacimi prostriedkami, ale i bežným mydlom a šampónom.

Elegantné riešenie ponúka ponúka špeciálne sklo CristalGuard od spoločnosti Guardian. Dokáže odolávať korózii, zostáva teda hladké a nečistoty sa nemajú kde usadzovať.

Kúpeľne, sprchovacie kúty, zábradlia, ochranné steny a ďalšie interiérové sklá si vyžadujú dôkladnú starostlivosť, ak chceme zachovať ich prirodzený lesk a priehľadnosť. Takáto starostlivosť nie je vždy jednoduchá a môže zabrať veľa času.

CristalGuard odoláva chemikáliám aj korozívnym vplyvom. Tajomstvo tkvie v nanášaní ochrannej vrstvy na povrch skla metódou katódového rozprašovania ešte vo výrobe. Táto patentovaná technológia ošetrí povrch skla ochrannou vrstvou, čím ho ochráni pred koróziou. 
Oproti ošetrujúcim sprejom a roztierateľným prípravkom, ktorých účinok sa postupne stratí, je povrchová úprava skla CristalGuard trvalá a sklo tak dlhé roky vyzerá ako nové.

Sklo CristalGuard podrobili nezávislému laboratórnemu testovaniu, keď ho spolu s ďalšími konkurenčnými výrobkami vystavili vplyvu tvrdej vody a rozpustených silikátov. To je vlastne nápor na hocijaké sklo, čo sa bežne používa v sprchovacích kútoch. Testy ukázali, že kým po opakovaných skúškach sa na ostatných sklách usadila stála nečistota, ktorú bolo náročné odstrániť, CristalGuard od Guardianu zostal priehľadný.

Foto: Guardian

Podobné články

  • Dlažby v interiéri sa netreba báť. Poradíme vám, ako si dobre vybrať

    Dlazba-interier-9-X.jpg

    Vybrať si dlažbu ako podlahovú krytinu do interiéru a exteriéru prináša okrem vizuálneho zjednotenia priestoru aj ďalšie výhody. Vďaka svojej odolnosti je ideálna na miesta náchylné na opotrebovanie.

  • Aj plastové okná treba po čase vymeniť. Kým nebude neskoro

    Plastove-okna-vymena-5-X.jpg

    Máte doma plastové okná už vyše 15 či 20 rokov? Zvážte ich výmenu. Ich životnosť je obmedzená a postupne sa aj na nich začnú objavovať rozličné problémy. Nižšie účty za energie sú len jedným z dôvodov, prečo staršie plastové okná treba vymeniť.

  • Facelift nehnuteľnosti: ako obnoviť vzhľad fasády a zámkovej dlažby

    Cistenie-fasada-dlazba-3-X.jpg

    Podobne ako v prípade tváre či celkového vzhľadu oblečenia vizitkou každej nehnuteľnosti je jej fasáda. Pôvodná krása a "svieži nádych" častí domu a jeho okolia sa však vplyvom náročných vonkajších podmienok veľmi rýchlo strácajú. Vrtochy počasia na budovách zanechávajú nežiaduce stopy, ktoré sa však našťastie dajú odstrániť.

  • Investovať do koženej sedačky sa vyplatí. Ako si ju dobre vybrať?

    Sedacka-kozena-3-X.jpg

    Investovať do koženej sedačky sa vyplatí. Prečo by ste si však mali vybrať práve tú? Koža je symbolom elegancie a luxusu, kožený materiál vyniká odolnosťou a pevnosťou, nebojí sa ani ohňa. Ocenia ho aj alergici, keďže sa na ňom neusádza prach a ľahko sa ošetruje.

  • Tichí hrdinovia našich domovov: kvalitné betónové žumpy

    Zumpa-betonova-3-X.jpg

    Jednou z kľúčových zložiek pre zabezpečenie hygienických a ekologických podmienok na akomkoľvek mieste je dobre fungujúci odpadový systém. Ten by mal byť zhotovený z naozaj odolných materiálov.

  • Bývanie v podkroví: príjemná romantika alebo skôr utrpenie?

    Obytne-podkrovie-4-X.jpg

    Podkrovie je veľmi špecifický priestor, kde sa môže príjemne bývať, no môže to byť aj utrpenie. Okrem celkovej atmosféry a dobrého architektonického riešenia priestoru má na kvalitu bývania priamo pod strechou zásadný vplyv tepelná pohoda. A tá úzko súvisí so zaizolovaním podkrovia a strechy.