Komín je základom bezpečnosti domu, šťastie vás neochráni

30.03.2020, ABC-bývanie.sk | Rodinné domy

Kominára ľudia oddávna považujú za symbol šťastia. Súvisí to s jeho prácou, ktorá súvisí s ohňom, dymom a so sadzami. Práve tie boli považované za magické až očistné symboly, ktoré vraj odpudzovali zlo. Pri stavaní vysnívaného domova a najmä pri výbere správneho komína sa dnes musíme spoliehať aj na niečo iné ako šťastie.

Produkty od spoločnosti Leier vám garantujú kvalitu, ktorá si zakladá práve na poctivej výrobe a dlhoročnej skúsenosti. Široký výber materiálov zasa poskytuje veľkú slobodu pri výstavbe a nijako vás neobmedzuje vo vašich stavebných projektoch. Okrem keramických tehál a ekologického stavebného systému Durisol nájdete v sortimente firmy aj komínový systém s najmodernejšou technológiou, ktorej cieľom je znížiť energetickú náročnosť pri vykurovaní. Táto technológia spĺňa všetky požiadavky, aké slovenské predpisy kladú na komínovú techniku, a vyhovuje vysokým nárokom staviteľov.

Leier-komin-1-X.jpg

Komíny Leier majú širokú použiteľnosť a umožňujú pripojiť rozličné druhy spotrebičov pre všetky typy palív, ako je drevo, tuhé palivá, plyn či kvapalné palivá na moderné kotly spaľujúce biomasu. Okrem toho, využívajú technológiu W3G, čo znamená, že sú naraz odolné voči vyhoreniu sadzí a taktiež vhodné na mokrú prevádzku. Dokážu tiež zužitkovať podstatne väčšiu časť energie v palive, čo vedie k menšiemu množstvu, ale predovšetkým nižšej teplote spalín, ktoré prúdia do komína.

Leier-komin-2-X.jpg

Kondenzát zo spalín je v mnohých prípadoch agresívnou kyselinou a práve keramické vložky používané v komínoch Leier vykazujú dlhodobú odolnosť voči týmto agresívnym látkam. Nepodliehajú korózií a odolávajú vysokým teplotám, vďaka čomu garantujú dlhú životnosť a najmä spoľahlivosť. Výrobca na ne preto ponúka až 33-ročnú záruku.

Popri výborných technických parametroch spoločnosť Leier razí aj cestu ekologickej výroby a spracovania, a to pri všetkých svojich produktoch. Na dosiahnutie dokonalých technických riešení využíva prírodné materiály ako hlinu, šamot či minerálne látky, ktoré sú obnoviteľné a šetrné voči životnému prostrediu.

Foto: Leier

Podobné články