Cestu I/50 pri Košiciach zrekonštruuje Skanska SK

12.04.2015, SITA | Inžinierske stavby

Úsek cesty I/50 Košice, Sečovská cesta - Ďurďošík v dĺžke 13,35 kilometra zrekonštruuje spoločnosť Skanska SK, a.s. Práce má vykonať zhruba za 6,5 milióna eur (bez dane z pridanej hodnoty).

Zákazku Slovenskej správy ciest (SSC) získala Skanska vo verejnej súťaži zverejnenej v decembri minulého roku. Vyplýva to z údajov v Centrálnom registri zmlúv. Predpokladaná cena prác plánovaných na šesť mesiacov bola takmer 8,9 mil. eur. Zmluvná cena tak predstavuje 73 percent odhadovaných nákladov. Skanska má stavenisko prevziať do 30 dní od účinnosti zmluvy o dielo, teda do 3. mája. Projekt bude financovaný z peňazí Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Doprava.

Skanska opraví aj most na ceste I/50 pri obci Dvorníky-Včeláre v okrese Košice-okolie. Práce za zmluvnú cenu 338,8-tisíca eur má vykonať za 15 týždňov, teda 3,5 mesiaca. Investorom stavby je Národná diaľničná spoločnosť. Ako informovala stavebná firma, cieľom komplexnej opravy mosta z 50. rokov minulého storočia je odstrániť príčiny zhoršovania jeho technického stavu a zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky. Pod mostom vedie dvojkoľajná železničná trať Rožňava - Košice, ktorej sa rekonštrukcia mosta dotkne dvoma dvojtýždňovými výlukami. Cestná doprava na moste bude striedavo vedená v jednom jazdnom pruhu.

"Začínať budeme búracími a demontážnymi prácami. Vyfrézujú sa staré vrstvy vozovky, vyrovnávací betón vrátane izolácie až do úrovne nosnej konštrukcie," spresňuje oblastný manažér Skansky Igor Korpa-Ondo. "Projekt rekonštrukcie rieši aj odvodnenie mosta, prečistenie dilatačnej škáry, úpravy svahu v okolí mosta a zabezpečenie protikoróznej ochrany oceľových častí," dodáva.

Podobné články