Obnova cesty I/50 v Košickom kraji bude stáť 37,28 mil. eur

11.04.2015, SITA | Inžinierske stavby

Rekonštrukcia ôsmich úsekov cesty I/50 v Košickom kraji bude stáť 37,28 milióna eur (bez DPH). Projekt sa bude financovať s využitím peňazí Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Slovenská správa ciest (SSC) uzavrela zmluvu o dielo so združením spoločností Eurovia SK, a.s., a Inžinierske stavby, a.s., v Košiciach na základe výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v októbri 2014. Vyplýva to z údajov v Centrálnom registri zmlúv. Predpokladaná cena zákazky bola 39,74 mil. eur. Vysúťažená cena tak predstavuje 93,8 percenta odhadovaných nákladov.

Projekt sa bude financovať s využitím peňazí Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Doprava. Zhotoviteľ má uskutočniť práce do 240 dní, teda osem mesiacov od odovzdania staveniska, to je plánované do 30 dní od účinnosti zmluvy, čiže do 3. mája.

Práce v Košickom kraji sa uskutočnia na ôsmich úsekoch cesty I/50 v dĺžke 52 kilometrov. Ide o úseky hranica Banskobystrického a Košického kraja - Bohúňovo (5,9 km), Bohúňovo - Plešivec (700 metrov), Plešivec - Slavec (6 km), Rožňava - Krásnohorské Podhradie (takmer 5 km), Svinica - Dargov (11,4 km), Sečovce - Horovce (4,1 km), Michalovce - Lúčky (9,1 km) a Závadka - Sobrance (9,7 km).

Spoločnosť Eurovia SK zrekonštruuje aj stykovú križovatku na ceste I/18 na území Prešova v úseku Ľubotice - Kronospan. Práce má vykonať za 691,1-tisíca eur (bez DPH). Predpokladaná cena bola 900-tis. eur. Zhotoviteľ vybuduje komunikáciu pre dopravnú obsluhu priľahlých pozemkov na území obce Ľubotice, aby sa mohli napojiť na cestu I/18. Tento ťah je základnou komunikáciou v Prešove. Práce majú byť hotové do ôsmich mesiacov od odovzdania staveniska, plánovaného do 30 dní od účinnosti zmluvy, teda do 3. mája. Aj túto stavbu bude SSC financovať zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Doprava.

SSC je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje takmer 3 500 kilometrov ciest prvej triedy, jej generálne riaditeľstvo je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky Investičná výstavba a správa ciest majú zastúpenie v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline a Košiciach.

Podobné články